Obejrzyj krótkometrażowy film „Midnight” nakręcony iPhone’em 15 Pro

Nowy film z cyklu „Shot on iPhone” to kolejna demonstracja potężnych możliwości kamer i sprzętu jakie drzemią w najnowszym iPhonie 15 Pro.

„Midnight” film krótkometrażowy z cyklu „Shot on iPhone”

Aparat w iPhonie 15 Pro można określić jako bardzo dobry i Apple często zleca nakręcenie filmu krótkometrażowego znanym reżyserom, ale tylko za pomocą iPhone’a. Film krótkometrażowy Midnight można obejrzeć na YouTubie w ramach globalnej kampanii „Shot on iPhone”. Reżyser Takashi Miike ożywia historię w swojej aktorskiej adaptacji japońskiej mangi Midnight — arcydzieła autorstwa mangaki Osamu Tezuki.

➔ ZOBACZ TEŻ: Film „Life is But a Dream” od Apple’a nakręcony iPhone’em 13 Pro

W rezultacie powstał 19-minutowy film krótkometrażowy z udziałem znanych aktorów i aktorek Kento Kaku, Yukiyoshi Ozawa i Konatsu Kato, w którym potężny aparat iPhone’a 15 Pro rejestruje wspaniałe i żywe kolory Tokio nocą.

Reżyser filmu Takashi Miike komentuje:

„Pan Tezuka jest jak bóg dla każdego, kto chce działać w branży rozrywkowej. Jestem bardzo szczęśliwy, że miałem świetną okazję, aby stworzyć wersję jego dzieła za pomocą iPhone’a. Kiedy usłyszałem o projekcie, miałem wątpliwości, czy możliwe jest nakręcenie filmu za pomocą samego iPhone’a. Jednak moje obawy zostały rozwiane, gdy przetestowaliśmy funkcje aparatu i zanim rozpoczęły się zdjęcia, byłem przekonany, że iPhone będzie w stanie nakręcić film, który można nagrać tylko za jego pomocą. Kiedy rozpoczęły się zdjęcia, cały zespół był zdumiony możliwościami iPhone’a i cieszył się możliwością tworzenia filmów w przyjemny i satysfakcjonujący sposób. Dla mnie iPhone jest teraz urządzeniem, którego można używać także do prowadzenia rozmów telefonicznych. Mam nadzieję, że i Ty w pełni wykorzystasz możliwości iPhone’a i uczynisz swoją codzienność bardziej kreatywną.”

„Tryb akcji dynamicznie rejestruje wyraz twarzy ludzi, odzwierciedlając ich emocje i myśli. Na przykład w scenie, w której Kaede dowiaduje się o śmierci ojca i biegnie wściekła, by okazać swój smutek. Dzięki iPhone’owi 15 Pro i trybowi akcji udało mi się uchwycić taką scenę. Wykracza to poza możliwości tradycyjnego stabilizatora bez utraty jakości. To naprawdę magiczna funkcja.”

„Chociaż tryb kinowy nadaje filmowi kinowy wygląd, jeszcze większe wrażenie wywarła na mnie możliwość dostosowania ostrości po nakręceniu. Możesz skupić się na tym, czego chcesz i kiedy chcesz. Mam nadzieję, że tak przełomowe funkcje, które nie są możliwe w przypadku zwykłego sprzętu fotograficznego, będą pojawiać się coraz częściej i przełamią konwencjonalne myślenie filmowców”.

Obejrzyj cały film „Midnight”:

Obejrzyj materiały zza kulis prac nad filmem:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple