Serial przygodowy „Ronja córka zbójnika” od 28 marca na Netflixie

Już 28 marca 2024 roku w serwisie Netflix zadebiutuje nowy szwedzki serial „Ronja, córka zbójnika” na podstawie książki Astrid Lindgren.

„Ronja, córka zbójnika” (serial, Netflix, 2024)

Pierwszy sezon serialu Ronja, córka zbójnika (tyt. oryg. Ronja Rövardotter, tyt. ang. Ronja the Robber’s Daughter, 2024), opowiada o przygodach porywającej i zbuntowanej dziewczyny, która urodziła się w bandzie rabusiów w średniowiecznym skandynawskim zamku. Gdy Ronja (kerstin Linden) dorasta, odkrywa magiczny, ale niebezpieczny las pełen dziwnych i tajemniczych stworzeń. Jednak lepiej czuje się w lesie niż za murami ogromnego zamku. Kiedy Ronja poznaje młodego chłopca Birka (Jack Bergenholtz Henriksson) z rywalizującego gangu — oznacza to początek mrocznego konfliktu rodzinnego i przyjaźni, a wszystko to w czasie, gdy pojawia się osławiony komornik, aby raz na zawsze pozbyć się lasu ze złodziei.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Wonka” od 8 marca na HBO Max

W obszernej, ale wiernej wersji klasycznej opowieści, napisanej przez twórcę Mostu na Sundem i Marcelli — Hansa Rosenfeldta, a wyprodukowanej przez Filmlance, widzowie ponownie zapoznają się z jedną z najbardziej ukochanych szwedzkich historii.

Serial zostanie wydany w dwóch częściach, a w rolach głównych wystąpią między innymi Kerstin Linden, Christopher Wagelin, Sverrir Gudnason, Pernilla August i Johan Ulveson.

  • Obsada: Kerstin Linden (Ronja), Jack Bergenholtz-Henriksson (Birk), Christopher Wagelin (Mattis), Krista Kosonen (Lovis), Sverrir Gudnason (Borka), Maria Nohra (Undis), Pernilla August (Valdir), Vera Vitali (Cappa) ) i Johan Ulveson (Skully-Per)
  • Scenariusz: Hans Rosenfeldt (na podstawie opowiadania Astrid Lindgren)
  • Reżyseria: Lisa James Larsson
  • Producenci: Bonnie Skoog Feeney i Mattias Arehn
  • Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy
  • Odcinki: 6 (część 1)

Producentem serialu jest Filmlance International – część Banijay, w koprodukcji z Viaplay, Film i Väst, Ahil, ARD Degeto oraz przy wsparciu Unii Europejskiej i Kreatywnej Europy.

Premiera pierwszej 6-odcinkowej części serialu Ronja, córka zbójnika zapowiedziana została na 28 marca 2024 roku w krajach skandynawskich, Europie Środkowo-Wschodniej, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Holandii. Część 2. serialu ukaże się w drugiej połowie 2024 r.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix