Wikipedia na Androidzie ma teraz nowoczesne widżety

Aplikacja Wikipedia od dawna oferuje widżety, ale od dłuższego czasu nie były one odświeżane i wyglądały jak coś z początków Androida. Nowa aktualizacja znacznie unowocześnia ich projekt.

Wikipedia - widżety w aplikacji na Androida

Widżet wyszukiwarki Wikipedii ma teraz logo po lewej stronie i odpowiednie pole w kształcie pigułki po prawej stronie. Ma ładną konfigurację 2×1, która rozciąga się do proporcji 5×1. Można zmniejszyć go do 1×1, ale są pewne błędy wizualne. Dotknięcie otwiera wyszukiwanie i klawiaturę.

➔ ZOBACZ TEŻ: Wikipedia doczekała się pierwszej od dekady zmiany wyglądu strony

Jest też widżet „Strona polecana w Wikipedii”, która pokazuje tytuł artykułu, krótki opis i towarzyszący mu obrazek wyróżniający. Można go zwiększyć, ale nie będzie wyświetlał więcej informacji. Nowe widżety mają jasny i ciemny motyw, chociaż wcześniej obsługiwały tylko ten pierwszy.

Wersja 2.7.50475-r-2024-03-06 ze zaktualizowanymi widżetami Androida jest szeroko udostępniana w sklepie Google Play, a Wikipedia oferuje również osobną wersję Beta.

Wikipedia na urządzenia z systemem Androida została wcześniej zaktualizowana o dolny pasek Material You, który wykorzystuje wskaźniki zakładek w kształcie pigułek, choć jest nieco krótszy niż wysoka wersja używana przez aplikacje Google’a. Nie ma motywu Dynamic Color, ale podglądy linków korzystają z zaokrąglonych arkuszy. Dostępna jest również ikona tematyczna.

➔ ZOBACZ TEŻ: 25 najpopularniejszych artykułów Wikipedii w 2023 roku

Tymczasem aplikacja ma interfejs przełączania kart dla artykułów bezpośrednio z przeglądarki Chrome. Wykorzystuje układ pre-grid, aby zapewnić miłą dawkę nostalgii przeglądarki.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wikipedia | 9TO5Google