Biograficzny film dokumentalny „Frida” Carli Gutierrez już 14 marca

Reżyserka filmu Carla Gutierrez chciała, aby Frida Kahlo opowiedziała swoją historię – w ten sposób powstał niezwykły dokument „Frida”.

Film dokumentalny „Frida”(2024) Carla Gutierrez fot. Prime Video
Film dokumentalny „Frida”(2024) Carla Gutierrez fot. Prime Video

Reżyserka nowego filmu dokumentalnego Frida (2024) Carla Gutierrez jest znana w środowisku dokumentalnym ze swojej pracy jako montażystka. Była autorką nominowanych do Oscara filmów dokumentalnych RBG i La Corona, a także zdobywcy nagrody Emmy Julia. Jednak w 2022 roku, po dwudziestu latach w branży montażu, Gutierrez zdecydował się wyreżyserować Fridę, dokument o kultowej meksykańskiej artystce Fridzie Kahlo. Światowa premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Sundance, gdzie film został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków. A już od 14 marca 2024 roku będzie można go obejrzeć online w serwisie streamingowym Prime Video.

➔ ZOBACZ TEŻ: Wirtualna wycieczka po Błękitnym Domu Fridy Kahlo

Twórczości Fridy Kahlo nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, bowiem poświęcono jej wiele produkcji, w tym jeden z najgłośniejszych biograficznych filmów fabularnych Frida z 2003 roku ze wspaniałą kreacją Salmy Hayek. jednak jeszcze nikt nie podjął się opowiedzenia historii artystki i wyjątkowej osobowości przez pryzmat jej własnych wspomnień.

Frida Kahlo na czarno-białej fotografii | fot. Prime Video
Frida Kahlo na czarno-białej fotografii | fot. Prime Video

Dokument Gutierrez jest magiczną podróżą przez życie kulturowe Kahlo. Historie w filmie opowiedziana jest za pomocą słów Kahlo zaczerpniętych z jej pamiętnika, odkrytych listów, esejów i wywiadów drukowanych. Frida to intymny wgląd w najgłębsze myśli artystki, wrażliwość artystyczną i namiętne romanse.

Film jest także wciągającą podróżą po sztuce Fridy Kahlo i zawiera innowacyjną animację jej 48 oryginalnych obrazów i 13 ilustracji z jej pamiętnika. Przy tworzeniu filmu Gutierrez współpracowała z Imagine Documentaries i Time Studios, aby stworzyć dokument dla Amazona. Reżyserka jest równiez odpowiedzialna za montaż materiału.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video | Variety