Wirtualna wycieczka po Błękitnym Domu Fridy Kahlo

Odwiedź online La Casa Azul (Błękitny Dom), który należał do fridy Kahlo – to idealna okazja, aby dowiedzieć się wszystkiego o słynnej meksykańskiej artystce.

Museo Frida Kahlo – La Casa Azul (Błękitny Dom)

Wciągające doświadczenie obiecuje nam nową wirtualną wycieczkę po zakamarkach Błękitnego Domu (La Casa Azul) znanej malarki Fridy Kahlo. To idealna okazja dla wszystkich, którzy z powodu koronawirusa nadal są zamknięci w domu i nie mogą podróżować op świecie. Ten projekt przybliży nas do tego kultowego miejsca, w którym malarka i jej mąż Diego Rivera przeżyli niezapomniane chwile. Dom w Coyoacán służył także jako azyl polityczny, który para udzieliła rosyjskiemu rewolucjoniście Leónowi Trockiemu.

Obecnie w domu malarki znajduje się muzeum, które można zwiedzać w online. Dom wraz z ogrodem można obejrzeć w 360°.Podczas wycieczki online można zobaczyć dzieła sztuki światowej sławy artystki, podobnie wszystkie przedmioty codziennego użytku, które para przyjęła w swoim modus vivendi (przybory do malowania, meble, fotografie, naczynia itp.).

Po śmierci Fridy zajęło to cztery lata, zanim miejsce zostało przekształcone w muzeum. Wycieczka rozpoczyna się na niesamowitym zewnętrznym patio charakteryzującym się żywymi kolorami i bujną roślinnością. Kolejnym z wybitnych dzieł jest schodkowa piramida, która przypomina piramidę Majów. Później magia zaczyna się od galerii, w której znajdują się dzieła sztuki obu artystów – Kahlo i Rivery. Zobaczymy między innymi takie dzieła, jak Frida i cesarskie cięcie (1931) i Długie życie (1954) – ale to tylko niewielka część dorobku.

Kolejnym fascynującym aspektem wycieczki jest obserwacja zwykłych przestrzeni, które para artystów pozostawiła nietknięte. Na przykład kuchnie z garnkami i patelniami, pracownie pełne obrazów, godetów i płócien oraz ogromne okna, które oświetlają ten dom.

Przestrzeń wokół domu i wnętrza pełne są historii i kultury. W takim sensie, że każdy zwiedzający będzie mógł dostrzec żywotność tego domu, odbicie osobowości jego mieszkańców.

Internetowa wycieczka po Muzeum Fridy Kahlo (także w wirtualnej rzeczywistości) jest dostępna na tej stronie internetowej.

źródło: La Casa Azul