ChatGPT może czytać swoje odpowiedzi na głos

Funkcja odczytywania wygenerowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi została wdrożona w internetowych i mobilnych wersjach ChatGPT.

Funkcja Read Aloud (Czytaj na głos) ChatGPT

Nowa funkcja Read Aloud (po. Czytaj na głos) dla ChatGPT od OpenAI może się przydać, gdy użytkownicy są w ruchu. Umożliwia ona na odczytywanie na głos odpowiedzi w jednej z pięciu opcji głosowych. Opcja jest już dostępna zarówno w internetowej wersji ChatGPT, jak i w aplikacjach mobilnych ChatGPT na urządzenia z systemami iOS i Android.

➔ ZOBACZ TEŻ: Bill Gates wyjaśnia, jak sztuczna inteligencja zmieni nasze życie za 5 lat

Funkcja Czytaj na głos działa w 37 językach i automatycznie wykrywa język czytanego tekstu – jest dostępna zarówno dla GPT-4, jak i GPT-3.5. To interesujący przykład tego, co OpenAI może zrobić dzięki możliwościom multimodalnym (możliwość czytania i odpowiadania za pośrednictwem więcej niż jednego medium), ujawnionym wkrótce po tym, jak konkurencyjna firma Anthropic, dodała podobne funkcje do swoich modeli sztucznej inteligencji.

We wrześniu 2023 roku ChatGPT uruchomił funkcję czatu głosowego Voice, dzięki której użytkownicy mogą bezpośrednio zadawać pytania chatbotowi bez pisania. Nowa funkcja pozwoli jednak użytkownikom ChatGPT czytać na głos napisane odpowiedzi, a użytkownicy będą mogli skonfigurować chatbota tak, aby zawsze odpowiadał ustnie na monity.

Funkcja Read Aloud (Czytaj na głos) w ChatGPT
Funkcja Read Aloud (Czytaj na głos) w ChatGPT

W aplikacjach mobilnych można dotknąć i przytrzymać tekst, aby otworzyć odtwarzacz Read Aloud (Czytaj na głos), w którym można odtwarzać, wstrzymywać lub przewijać odczyt. W wersji internetowej można uruchomić tę opcję za pomocą ikony głośnika pod tekstem.

Aplikację mobilną ChatGPT pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI (X) | The Verge