„Photomath” to oficjalnie najnowsza aplikacja Google’a

W maju 2022 roku Google ogłosił, że nabywa aplikację do rozwiązywania problemów matematycznych o nazwie „Photomath” – teraz to aplikacja Google’a.

Aplikacja Photomath do rozwiązywania zadań matematycznych
Aplikacja Photomath do rozwiązywania zadań matematycznych

Transakcja zakupu aplikacji mobilnej Photomath została sfinalizowana w zeszłym roku po kontroli regulacyjnej, ale Google dopiero teraz umieścił aplikację na swoim koncie wydawcy w sklepie Google Play i App Store. Photomath pozwala zrobić zdjęcie równania matematycznego, w tym zadań tekstowych, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienia dotyczące rozwiązania. Obsługuje elementarną matematykę, algebrę, geometrię, trygonometrię, statystykę i rachunek różniczkowy.

Bezpłatna aplikacja z siedzibą w Chorwacji została uruchomiona w 2014 roku, a jej przejęcie było przedmiotem przeglądu regulacyjnego ze strony Komisji Europejskiej. Zatwierdzenie zostało wydane w marcu ubiegłego roku, a od 2023 roku zespół jest częścią Google’a.

Na początku tego tygodnia usługi Photomath w sklepach Google Play i App Store przeszły na konto wydawcy Google. Aplikacja ma ponad 100 milionów pobrań i ocenę 4,5 na Androidzie. Aplikacja oferuje opcjonalną subskrypcję Photomath Plus z „Rozwiązaniami podręcznikowymi”, animowanymi samouczkami i szczegółowymi wyjaśnieniami za 44,99 zł miesięcznie.

Google kupił wcześniej aplikację o nazwie Socratic, która robi coś podobnego. Ostatnia aktualizacja miała jednak miejsce w 2020 roku.

Tymczasem Google Lens oferuje już wyróżniający się filtr „Zadania domowe”, który pozwala zrobić obraz problemów matematycznych, podczas gdy wyszukiwarka Google może pomóc w trygonometrii, rachunku różniczkowym i geometrii.

Funkcje specyficzne dla Photomath zostaną prawdopodobnie z czasem zintegrowane z Google Lens i wyszukiwarką. Jenak posiadanie samodzielnej aplikacji o całkiem dobrej nazwie i z dobrą renomą ma również swoje zalety.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google