PhotoMath pomoże w matematyce

Aplikacja mobilna PhotoMath pomaga rozwiązywać trudne zadania matematyczne dzięki kamerze w smartfonie – wystarczy zeskanować równanie.

Aplikacja mobilna PhotoMath

Firma MicroBlink zapowiedziała jakiś czas temu bardzo przydatną aplikację mobilną o nazwie PhotoMath, która w szybki i prosty sposób pomoże osobom w nauce matematyki i rozwiązaniu równań z niewiadomymi. Wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie i zeskanować wybrane równanie. Ważne, aby działani było zapisane drukiem – appka nie działa z pismem odręcznym, ale w łatwy sposób można przepisać równanie za pomocą kalkulatora matematycznego wbudowanego w aplikację.

Ten inteligentny kalkulator, wykorzystujący aparat fotograficzny w smartfonie skanuje równanie matematyczne z podręcznika lub zeszytu do ćwiczeń i natychmiast wyświetla na ekranie rozwiązanie. Cała operacja przypomina skanowanie kodu kreskowego, po czym następuje natychmiastowa odpowiedź urządzenia.

Aplikacja jest doskonałą pomocą naukową dla uczniów, którzy uczą się matematyki. Dzięki niej mogą sprawdzić, czy dobrze rozwiązali zadanie. Aplikacji pokazuje również instrukcję krok po kroku jak dojść do rozwiązania, dzięki czemu łatwo można sprawdzić gdzie popełniłeś błąd.

Jak każda tego typu aplikacja nie zastąpi ona mózgu człowieka, ma służyć jako szybka pomoc w nauce matematyki albo w błyskawicznym wykonaniu obliczenia matematycznego. Warto pamiętać, że jak każdy mechanizm nie zawsze może zadziałać i poprawnie interpretować zapisy. Skan trzeba wykonać z druku i w dobrym oświetleniu, a niektóre funkcje mogą być źle zinterpretowane – dlatego też wszystkie odpowiedzi podawane nawet przez tak wspaniały kalkulator należy skonfrontować i polegać na swojej wiedzy!

Zrzuty ekranów z aplikacji „Photomath”
Zrzuty ekranów z aplikacji „Photomath”

Aplikacja jest zrobiona bardzo dobrze i posiada naprawdę dopracowany interfejs – już za samo wykonanie dałbym 5 z plusem.  Myślę, że dla wszystkich uczniów rozpoczynających swoja przygodę z matematyką to dobry sposób na pomoc dydaktyczną podczas domowych ćwiczeń – jeśli masz wątpliwości co do wyników podawanych przez PhotoMath poproś o pomoc starsze rodzeństwo, rodziców, kolegę lub nauczyciela.

Aplikacja nie rozpoznaje pisma odręcznego, ale jest na to sposób, bowiem za pomocą kalkluatora matematycznego łatwo można przepisać działanie do aplikacji.

PhotoMath - screen z aplikacji - pismo odręczne działania

Aplikacja PhotoMath jest dostępna za darmo na urządzenia z systemem iOS i Android – możesz ją pobrać poniżej ze sklepu Google Play i App Store – aplikacja posiada polskie tłumaczenie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Store