Google zmienia wygląd strony logowania

Google ulepsza swoją stronę logowania do kont, aby miała bardziej nowoczesny wygląd – jest trochę bardziej poziomo niż kiedyś , ale nadal w stylu Google’a.

Wygląd nowej strony logowania do konta Google (luty 2024)
Wygląd nowej strony logowania do konta Google (luty 2024)

Jeśli niedawno logowałeś się na swoje konto Google, być może zobaczyłeś komunikat „Wkrótce zmieni się wygląd strony” na górze ekranu. Związane jest to z tym, że Google zmienia stronę logowania, aby miała „bardziej nowoczesny wygląd i sposób działania”. Jest to o tyle istotne, ponieważ od lat mogliśmy przyzwyczaić do starego layoutu, a nowy móglby wzbudzić podejrzenia, czy oby trafiliśmy na pewno na dobrą stronę.

Oczywiście, jeśli zrzut ekranu nowego wyglądu wydaje Ci się niesamowicie znajomy, dzieje się tak dlatego, że jest w większości taki sam jak stary. Etapy logowania są takie same, z wyjątkiem lekkiej zmiany Material Design dla okna logowania, które jest teraz wyrównane w poziomie, aby lepiej działać na wielu typach ekranów, w tym na dużych i szerokich ekranach, takich jak te znajdujące się w Pixel Fold lub na tablecie Pixel.

Oczywiście strona logowania nadal posiada opcje do monitowania użytkowników o hasło, klucze passkey lub inne uwierzytelnienia, tak jak na starej stronie — Google nie jest jeszcze całkowicie pozbawione haseł.

Podsumowując, ta zmiana powinna być mniej kontrowersyjna niż inne zmiany Google’a, które widzieliśmy w przeszłości – przykładem są wszystkie produkty, z których zrezygnowano, czy przeprojektowany interfejs Gmaila.

Diagram Google pokazujący różnicę między starą stroną logowania a nową
Diagram Google pokazujący różnicę między starą stroną logowania a nową | fot. Google

Czy ci się to podoba, czy nie – nie ma wyboru w tej sprawie, jak wyjaśniono na stronie z informacjami o nowej stronie logowania. Zarówno administratorzy Workspace, jak i użytkownicy posiadający osobiste konta Google nie będą mieli kontroli nad „stopniowym” wdrażaniem, które rozpoczęło się 21 lutego, a zakończenie zaplanowano na 4 marca 2024 roku.

Dotychczasowa strona logowania do konta Google z komunikatem o zmianie wyglądu (luty 2024)
Dotychczasowa strona logowania do konta Google z komunikatem o zmianie wyglądu (luty 2024)

Jedynym sposobem, w jaki możesz później zobaczyć starą stronę logowania, jest użycie starszej wersji przeglądarki.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Workspace Update