rSIM opiera się na nieprzerwanej łączności

Nowa technologia rSIM umożliwia korzystanie z zapasowej karty SIM na jednej karcie SIM – dodatkowo charakteryzuje się zawsze aktywną łącznością!

rSIM (resilient SIM)
rSIM (resilient SIM) | fot. Android Authority

Karta rSIM (skrót od Resilient SIM) testuje połączenie Twojego urządzenia bezpośrednio z samej karty SIM i automatycznie zmienia dostawców w przypadku zakłóceń. Teoretycznie powinno to pomóc w utrzymaniu stałej łączności. Nie myślimy zbyt często o karcie SIM w naszym telefonie, ale bez wątpienia ma ona jedne z najważniejszych funkcji łączności. Bez karty SIM Twój telefon nie połączy się z siecią, a Ty pozostaniesz bez połączenia z siecią 4G, 5G, połączeń głosowych i SMS-ów.

To jeden z powodów, dla których wiele osób woli korzystać z telefonów z dwiema kartami SIM, ponieważ mogą pozostać w kontakcie za pośrednictwem drugiej sieci, jeśli pierwsza ulegnie awarii. Jeśli to Cię martwi, nowa technologia rSIM umożliwia użycie jednej karty SIM do spakowania w niej dwóch kart SIM, dzięki czemu zawsze będziesz mieć łączność.

Grupa CSL ogłosiła nową technologię „rSIM”, która ma wykorzystywać opatentowaną technologię do sprawdzania własnej łączności sieciowej i automatycznego przełączania dostawców, jeśli wystąpią zakłócenia. rSIM przechowuje dwa niezależne profile operatora komórkowego na jednej karcie SIM, dzięki czemu zawsze masz przy sobie zapasowe połączenie telekomunikacyjne. Deutsche Telekom IoT i Tele2 IoT zostały ogłoszone pierwszymi partnerami testującymi rSIM.

rSIM sprawdza połączenie urządzenia bezpośrednio z samej karty SIM, chociaż umożliwia urządzeniu połączenie się z sieciami roamingowymi w celu ponownego nawiązania łączności. Przełączenie na profil zapasowy następuje tylko wtedy, gdy w roamingu nie uda się ponownie nawiązać połączenia.

Wygląda na to, że rSIM nie przekształci automatycznie urządzenia z jedną kartą SIM w urządzenie z dwiema kartami SIM (ponieważ często potrzebujesz dodatkowego sprzętu, takiego jak urządzenia nadawczo-odbiorcze, a nawet potrzebujesz wydania dodatkowego IMEI). Ale ta technologia może się przydać, jeśli głównym celem posiadania drugiej karty SIM jest łączność zapasowa.

Jeśli chodzi o telefon, nadal możesz kupować telefony z gniazdami na dwie karty SIM lub te, które obsługują profile eSIM w przypadku konfiguracji z dwiema kartami SIM. Jednak posiadanie karty rSIM jako opcji zostanie docenione w zastosowaniach takich jak IoT, gdzie nawet najmniejsze przestoje mogą być kłopotliwe i gdy niekoniecznie potrzebujemy przez cały czas drugiego aktywnego połączenia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Grupa CSL | Android Authority