Flagowy Casio G-Shock MRG-B5000R z okazji 40-lecia

Casio wypuściło flagowy wariant modelu G-Shock MRG-B5000R z opaską Dura Soft, z okazji 40. rocznicy powstania tego modelu.

Casio G-Shock MRG-B5000R

Producent zegarków Casio kontynuuje świętowanie 40-lecia swojej linii zegarków G-Shock, wypuszczając flagowy wariant MRG-B5000R. Ten wariant G-Shocka, wykonany ze stopów tytanu i Cobarionu oraz akcentowany złotem, jest dostarczany z paskiem Dura Soft zamiast oryginalnego paska z tytanu. Wprowadzone na rynek w 1983 roku wraz z modelem DW-5000C, zegarki G-Shock są znane ze swojej charakterystycznej ośmiokątnej obudowy i odporności na poważne wstrząsy i upadki, których inne zegarki mogą pozazdrościć.

Może Cię zainteresować też: W pełni funkcjonalne pierścienie-zegarki Casio

Nowy flagowy wariant zostaje wprowadzony na rynek z paskiem Dura Soft (kauczuk fluorowy), a nie tytanowym paskiem stosowanym w modelu MRG-B5000. Ta elastyczna opaska jest silnie odporna na degradację pod wpływem środków chemicznych i płynów ustrojowych oraz wysokich temperatur. Tytanowe złącza i zapięcie koperty zapewniają bezpieczne noszenie zegarka na nadgarstku.

Obydwa flagowe warianty mają lekką tytanową obudowę zwieńczoną ramką Multi Guard Structure chroniącą elementy wewnętrzne. Cztery rogi 25-częściowej, polerowanej ramki są osadzone na sprężynach, aby zapewnić amortyzację uderzeń z przodu.

W odróżnieniu od innych zegarków tytanowych, model MRG-B5000R wykorzystuje górną ramkę Cobarion. Stopy tytanu mają zazwyczaj twardość w skali Vickersa do 400, podczas gdy stop kobaltowo-chromowy ma twardość do 750. Dzięki tej wyjątkowej twardości G-Shock jest odporny na zarysowania powstałe w wyniku codziennego użytkowania. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć wyświetlacz LCD przed zarysowaniami, zamiast szkła mineralnego zastosowano kryształ szafirowy. Na szafir nałożono powłokę antyrefleksyjną, aby zredukować odblaski i zapewnić doskonałą widoczność.

Ktoś może się zastanawiać, dlaczego nie zrobiono całego zegarka z Cobariona. Odpowiedź leży w jego masie i cenie. Cobarion ma masę około dwukrotnie większą od tytanu i kosztuje około dziesięć razy więcej. Dlatego zegarek jest wykonany głównie z lżejszego tytanu, który dla zwiększenia trwałości został pokryty czarną, przypominającą diament powłoką. Co więcej, przyciski zostały pokryte odporną na zużycie powłoką z prawdziwego złota poprzez powlekanie jonowe wewnątrz komory próżniowej.

Casio G-Shock MRG-B5000R - budowa koperty
Casio G-Shock MRG-B5000R – budowa koperty

Panel Tough Solar może zasilać zegarek i zapewniać jasne, pełnoekranowe podświetlenie Super Illuminator LED przez czas nieokreślony. Zegarek jest wodoodporny do 20 barów i posiada funkcje alarmu, stopera i timera. Aby zachować dokładny czas, wbudowany odbiornik radiowy automatycznie synchronizuje MRG-B5000R z transmisjami z sześciu stacji sygnalizujących czas na całym świecie.

B5000R może także współpracować ze smartfonami poprzez Bluetooth. Aplikacja może synchronizować czas sieci komórkowej z zegarkiem cztery razy dziennie, ustawiać alarmy przypominające o pięciu nadchodzących wydarzeniach i dodawać do zegarka podzbiór 300 miast w celu wyświetlania czasu światowego. Naciśnięcie przycisku zegarka aktywuje aplikację, która rejestruje aktualną godzinę, datę i lokalizację na mapie. W razie potrzeby zegarek można wykorzystać do odnalezienia telefonu.

Casio G-Shock MRG-B5000R jest teraz dostępny w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 3100 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Casio | NotebookCheck