Xiaomi 14 Ultra zostanie oficjalnie zaprezentowany 22 lutego

Oficjalna zapowiedź nowego flagowca z zabójczym aparatem fotograficzny – Xiaomi 14 Ultra zaplanowana jest na czwartek 22 lutego 2024 roku.

Zapowiedź premiery Xiaomi 14 Ultra w Chinach – 22 lutego 2024 r.
Zapowiedź premiery Xiaomi 14 Ultra w Chinach – 22 lutego 2024 r.

Wszystko wskazuje na to, że czwartek 22 lutego 2024 roku będzie wielkim dniem dla chińskich producentów telefonów komórkowych. Co najmniej dwie duże marki potwierdziły wydarzenia inauguracyjne nowych urządzeń na ten dzień: Huawei i Xiaomi. Podczas gdy Huawei planuje zaprezentować swój kolejny składany smartfon Pocket 2, Xiaomi ma wprowadzić dwa nowe produkty: Xiaomi 14 Ultra i Xiaomi Pad 6S Pro.

Obydwa urządzenia od Xiaomi zostaną początkowo wprowadzone na rynek w Chinach, ale można śmiało powiedzieć, że wkrótce potem Xiaomi wprowadzi telefon i tablet do innych krajów. Zdjęcia czarno-białej wersji Xiaomi 14 Ultra zostały opublikowane przez firmę na Weibo, chińskim serwisie mikroblogowym, potwierdzając tym samym rendery, które wyciekły wcześniej.

Choć na zdjęciach trudno to stwierdzić, ale mówi się, że Xiaomi 14 Ultra będzie miał tytanową ramkę. Ponadto niebieska wersja telefonu będzie miała szklany tył, w przeciwieństwie do czarno-białych modeli widocznych na zdjęciach, które mają tylne panele o fakturze skóry.

Bazując na wcześniejszych przeciekach z wiarygodnych źródeł wiemy już, że Xiaomi 14 Ultra będzie napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Mówi się także, że smartfon może pochwalić się oszałamiającym 6,73-calowym wyświetlaczem QHD+ AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Xiaomi 14 Ultra - czarny
Xiaomi 14 Ultra – czarny

Kolejną zaletą nadchodzących flagowców Xiaomi będzie prawdopodobnie potężny poczwórny aparat, który składa się z 50-megapikselowego głównego (czujnik Sony LYT-900), 50-megapikselowego ultraszerokokątnego i 50-megapikselowego teleobiektywu 3,2x i 50-megapikselowego Teleobiektywy 5x.

Pod względem cenowym oczekuje się, że Xiaomi 14 Ultra będzie kosztować w Europie około 1700–1900 euro, co jest dość wysoką ceną nawet jak na flagowiec. Jednak cena nie została jeszcze potwierdzona, więc mamy nadzieję, że Xiaomi nie potwierdzi tych plotek.

Światowa premiera Serii Xiaomi 14 odbędzie się 25 lutego 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xiaomi | PhoneArena