Oficjalna premiera Huawei Pocket 2 odbędzie się 22 lutego

Kolejny składany smartfon chińskiego producenta Huawei zostanie zaprezentowany w najbliższy czwartek 22 lutego 2024 roku.

Zapowiedź premiery Huawei Pocket 2 w Chinach na 22 lutego 2024 roku

Huawei ciężko pracuje, próbując znaleźć nowe sposoby na utrzymanie swojej pozycji na rynku składanych smartfonów. Po wypuszczeniu na rynek modeli P50 Pocket i Pocket S, chińska firma przygotowuje się teraz do wprowadzenia na rynek kolejnego podobnego urządzenia – Huawei Pocket 2. Chociaż producent nie ujawnił jeszcze niczego na temat specyfikacji i projektu smartfona, plotka głosi, że Pocket 2 będzie wyglądać bardzo podobnie do pozostałych dwóch składanych urządzeń, które firma wypuściła w przeszłości.

Mamy nadzieję, że producent udoskonalił formułę i jeszcze bardziej ulepszył nie tylko sprzęt, ale także wygląd. Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznamy jeszcze w tym tygodniu, kiedy Huawei oficjalnie zaprezentuje swój nowy składany smartfon Pocket 2.

Firma potwierdziła niedawno, że składany smartfon Pocket 2 zostanie zaprezentowany 22 lutego 2024 roku. Tego dnia drugi duży chiński gigant technologiczny – Xiaomi, pokaże też swój najnowszy flagowiec Xiaomi 14 Ultra. Oczywiście urządzenie zostanie najpierw wprowadzone na rynek w Chinach, ale być może w nadchodzących miesiącach jego dostępność zostanie rozszerzona na więcej krajów i regionów.

Według poprzednich doniesień Pocket 2 będzie wyposażony w procesor Huawei Kirin 9000S, współpracujący z 12 GB pamięci RAM. Telefon będzie także posiadał akumulator o pojemności 4520 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 66 W. Oczywiście nie zabraknie obsługi łączności 5G.

Wiemy również, że Pocket 2 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, fioletowej i białej. Czarno-białe modele będą miały szklany tył, a fioletowy będzie miał skórzany tył.

Inne zalety nadchodzącego flagowca to wodoodporność, dwukierunkowa komunikacja satelitarna i system operacyjny Harmony. Nie ma jeszcze informacji na temat ceny, ale dowiemy się więcej za kilka dni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Huawei | PhoneArena