Google tłumaczy jak działa wyszukiwarka w nowej serii wideo

Google publikuje serię filmów „Jak działa wyszukiwarka”, wyjaśniającą w prosty sposób wewnętrzne działanie wyszukiwania.

Introducing How Search Works - Google Search Central (odcinek 1.)
Introducing How Search Works – Google Search Central (odcinek 1.)

Nowe filmy edukacyjne z serii How Search Works? (pol. Jak działa wyszukiwanie?) publikowane są na kanale Google Search Central na YouTubie, w których inżynier Google Gary Illyes wyjaśnia złożoności wyszukiwania w bardziej zrozumiały sposób. Pierwszy odcinek stanowi wprowadzenie do serii. W przyszłych odcinkach będziemy zagłębiać się w techniki poprawy widoczności (SEO) witryny w wynikach wyszukiwania.

Może Cię zainteresować też: Google ma ulepszyć jakość wyszukiwania!

How Search Works? to pięcioczęściowa seria omawiająca techniczne aspekty funkcjonalności wyszukiwarki Google.

„Stworzyliśmy tę serię, aby pomóc Tobie, Twoim przyjaciołom, rodzinie, partnerom biznesowym i każdemu kto chce zwiększyć widoczność swoich witryn internetowych” – stwierdza Illyes, podkreślając techniczny charakter treści.

Celem tej serii jest omówienie trzech głównych etapów wyszukiwarki Google:

  • Crawling – proces, podczas którego Google odkrywa adresy URL i eksploruje sieć.
  • Indeksowanie – to sposób w jaki Google rozumie zawartość strony i kontekst w odniesieniu do internetu, przechowując je w formacie umożliwiającym przeszukiwanie.
  • Udostępnianie – metoda stosowana przez Google do wyświetlania i ustalania rankingu wyników wyszukiwania.

Ponadto w przyszłych filmach zostaną omówione elementy wyników wyszukiwania i sposoby optymalizacji stron internetowych w celu zwiększenia ich widoczności.

Kluczowe wnioski z odcinka pierwszego

Illyes podkreśla dwa punkty krytyczne dla zrozumienia wyszukiwarki Google:

  • Google nie przyjmuje płatności za częstsze indeksowanie lub wyższą pozycję w rankingu. Gary podkreśla: „Jeśli ktoś twierdzi inaczej, jest w błędzie”.
  • Jakość treści znajdujących się na stronie jest kluczowa dla osiągnięcia korzystnej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Illyes twierdzi, że definicja treści „jakościowych” opracowana przez Google zostanie wyjaśniona w przyszłych odcinkach.

Nie jest jasne, czym nowa seria filmów Google „Jak działa wyszukiwarka” będzie się różnić od istniejących filmów, takich jak „Wyszukiwanie dla początkujących” (oryg. Search for Beginners). Sądząc po wstępie, pomiędzy obiema seriami może pojawić się wiele powtarzalnych treści.

Jako zwolennicy publikowania unikalnych treści można jednak oczekiwać, że nowe filmy dostarczą dodatkowych spostrzeżeń i informacji wykraczających poza to, co zostało już omówione w poprzednich materiałach edukacyjnych Google’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Search Central | SearchEngineournal