Google ma ulepszyć jakość wyszukiwania!

Ostatnimi czasy coraz więcej osób narzeka na jakość wyników wyszukiwania w Google’u, ale w najbliższej przyszłości ma się to zmienić – oby tak się stało!

Wyszukiwarka Google - pasek wyszukiwania i rysunkowe dłonie

Od kilku miesięcy Google ogłasza, że nadchodzą duże ulepszenia w wyszukiwarce Google, które rozwiążą niektóre problemy z jakością wyszukiwania, które wszyscy zauważamy w wynikach wyszukiwania Google. Danny Sullivan, specjalista ds. wyszukiwania w Google’u, napisał wczoraj, że wprowadzenie tych ulepszeń można spodziewać się „w najbliższej przyszłości” – ale nie podał przybliżonej daty.

Przeczytaj też: Też zauważyłeś, że wyszukiwarka Google się pogorszyła?

Badacze z Uniwersytetu w Lipsku, Uniwersytetu Bauhaus w Weimarze oraz Centrum Analizy Danych Skalowalnych i Sztucznej Inteligencji przeprowadzili nowe badania, na podstawie którego opracowali raporty, według których „potok treści o niskiej jakości, zwłaszcza związanych z wyszukiwaniem produktów, nieustannie ginie w wynikach wyszukiwania o wszelkie przydatne informacje”. 

Lily Ray zauważyła kilka niepokojących fragmentów, co spowodowało reakcję Sullivana. Powiedział: „Doceniam troskę. Wielokrotnie mówiłem, że mamy wprowadzić szereg ulepszeń, które moim zdaniem rozwiążą te i inne problemy”. Powiedział, że te ulepszenia jakości wyszukiwania „będą wprowadzane w najbliższej przyszłości”.

Google mówił o tych ulepszeniach już przez ostatnich kilka miesięcy. W listopadzie Sullivan kazał zapiąć pasy, bo nadchodzą zmiany w wyszukiwarkach. Następnie miesiąc później, w grudniu 2023 roku, Sullivan powiedział, że chociaż podjęto kroki w celu rozwiązania niektórych problemów związanych ze spamem, nadejdą kolejne.

Miesiąc później, w styczniu 2024 roku, Sullivan powtórzył, że zmiany te wciąż nadchodzą. Dlatego wciąż powinniśmy być przygotowani na kolejne trzęsienie w wyszukiwarce Google. Nadal czekamy, ale Sullivan powiedział, że stanie się to „w najbliższej przyszłości”.

Wracając do tej konkretnej odpowiedzi… Lily Ray udostępniła ten fragment:

Oto miejsce, w którym Sullivan powiedział, że zmiany wkrótce nadejdą:

Czy wszyscy jesteście gotowi? Czy wszyscy uważacie, że ulepszenia będą aż tak duże? Czego oczekujecie? Bo osobiście wolałbym, aby zmiany w Google’u polegały już chyba do powrotu sprzed pół roku…

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Search Engine Roundtable | Google Search Liaison