DIRIGERA i nowa aplikacja IKEA Home smart już dostępne

Ikea wprowadziła do sprzedaży nową inteligentną bramkę DIRIGERA oraz udostępniła nową wersję aplikacji mobilnej „IKEA Home smart”.

Nowa wersja aplikacji „IKEA Home smart” – widok w smartfonie trzymającym przez osobę na tle półki z książkami i lampą Symfonisk

Wprowadzenie nowej inteligentnej aplikacji IKEA Home smart i bramki DIRIGERA, nowego centrum inteligentnych produktów, a zapewnić bogate i intuicyjne wrażenia, w tym nowe funkcje, które pozwolą spersonalizować i uatrakcyjnić codzienne chwile w domu z inteligentnymi urządzeniami. Wyobraź sobie, że budzisz się w sypialni z czystym powietrzem, żaluzje powoli podnoszą się, a lampy stopniowo rozjaśniają pomieszczenie – a wszystko to w akompaniamencie ulubionej muzyki i zapachu świeżo parzonej kawy.

Ten moment jest możliwy dzięki stworzeniu sceny w nowej inteligentnej aplikacji IKEA Home. Sceny umożliwiają sterowanie różnymi inteligentnymi urządzeniami indywidualnie lub w grupach, aby tworzyć zautomatyzowane wzorce dla różnych czynności w ciągu dnia. Nowy hub DIRIGERA pozwala użytkownikowi w prosty i intuicyjny sposób dodać do inteligentnego domu szereg inteligentnych produktów, takich jak dźwięk, oświetlenie, oczyszczanie powietrza i rolety. Hub będzie ostatecznie kompatybilny z nowym standardem łączności w branży inteligentnego domu – Matter.

DIRIGERA i nowa inteligentna aplikacja IKEA home to serce nowego inteligentnego domu IKEA. Razem umożliwiają łączenie cyfrowych rozwiązań z domowym życiem w prosty i przystępny sposób. Dzięki lepszej i prostszej integracji technologii z codziennym życiem mamy potencjał, aby pozytywnie wpłynąć na chwile i czynności w domu, takie jak tworzenie lepszej rutyny budzenia lub pomaganie w spokojnym nocnym odpoczynku, mówi Rebecca Töreman, lider biznesu w IKEA Home inteligentna. Jako wkład w rozwój Matter, my w IKEA jesteśmy dumni z tego, że możemy uczestniczyć w interakcji różnych inteligentnych produktów i zapewniać więcej możliwości inteligentnych domów dla wielu ludzi na całym świecie. W IKEA będziemy krok po kroku pracować nad certyfikacją Matter, a pierwsza aktualizacja jest oczekiwana w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dopiero zaczynamy.

Nowa inteligentna aplikacja IKEA Home została opracowana w oparciu o wieloletnie doświadczenia. Ponadto setki corocznych wizyt domowych uzupełniono licznymi badaniami z użytkownikami. Większość użytkowników obserwowanych w ich domach postrzegała inteligentne produkty jako skomplikowane, a wielu uważało również, że inteligentny dom jest dostępny tylko dla nielicznych. Łatwy w użyciu inteligentny dom, który oferuje IKEA, ma na celu obniżenie progu, od którego ludzie muszą konfigurować i korzystać z inteligentnego domu.

Nowa bramka IKEA Dirigera na stole z szachami w tle
Nowa bramka IKEA Dirigera

W IKEA uważamy, że inteligentny dom powinien być dla każdego. Dzięki nowej inteligentnej aplikacji IKEA Home skupiliśmy się na stworzeniu wszechstronnego doświadczenia, stworzonego z myślą o codziennym życiu i wyzwaniach naszych klientów. Dowiedzieliśmy się, jak ludzie korzystają ze swoich inteligentnych domów i co działa, a co nie. Na tej podstawie stworzyliśmy proste i intuicyjne środowisko cyfrowe, które umożliwia korzystanie z jeszcze bardziej inteligentnego domu dla jak największej liczby osób – mówi Rebecca Töreman.

O nowej aplikacji IKEA Home smart

Aplikacja IKEA Home smart i koncentrator DIRIGERA pozwalają tworzyć nastrój na co dzień dzięki inteligentnemu sterowaniu oświetleniem, głośnikami, roletami i oczyszczaczami powietrza.Połącz co najmniej dwa inteligentne produkty z IKEA, powiedz im w aplikacji, co mają robić, i zapisz to jako „Scenę”, a wtedy zobaczysz magię. Świetna scena to taka, z której będziesz często korzystać.

IKEA Dirigera i aplikacja IKEA Home smart (w tle Symfonisk i inteligentna żarówka świecąca na fioletowo)
IKEA Dirigera i aplikacja IKEA Home smart

Pełna kontrola

  • Steruj produktami pojedynczo lub w grupach. Możesz jednocześnie włączać i wyłączać pomieszczenia lub cały dom.
  • Ściemniaj oświetlenie i zmieniaj kolory, reguluj rolety, głośność głośników i wiele więcej.
  • Ustaw swoje sceny i uruchamiaj je za pomocą harmonogramów, przycisku skrótu lub aplikacji.

Łatwe w użyciu

  • Na ekranie głównym szybko przejrzysz cały dom. Szybkie sterowanie produktami, dostęp do pomieszczeń lub uruchamianie/zatrzymywanie scen. Możesz tu też dodać nowe produkty, pomieszczenia i sceny.

Uporządkowane i osobiste

  • Uporządkuj inteligentne produkty w pomieszczeniach, aby uzyskać szybki dostęp do tych, którymi chcesz sterować.
  • Spersonalizuj aplikację, wybierając ikony, nazwy i kolory dla pomieszczeń i produktów
  • Twórz osobiste sceny, na przykład własną kombinację przytulnego oświetlenia i ulubionej muzyki.

Integracje

  • Połącz się z Apple Home, Amazon Alexa lub Google Home, aby korzystać z asystenta głosowego.
Zrzuty ekranów z nowej wersji aplikacji IKEA Home smart (październik 2022)
Zrzuty ekranów z nowej wersji aplikacji „IKEA Home smart” (październik 2022)

Pobierz nową aplikację IKEA Home smart ze sklepów App Store i Google Play. Poprzednia wersja aplikacji dostępna jest pod nazwą IKEA Home smart 1 i wciąż można ją pobierać i z niej korzystać.

Doświadczenie inteligentnego domu IKEA będzie z czasem coraz lepsze, ponieważ DIRIGERA i inteligentna aplikacja IKEA Home będą regularnie aktualizowane o nowe funkcje. Nowa bramka oficjalnie zastąpiła starsze urządzenie TRÅDFRI.

Nowa inteligentna aplikacja IKEA Home jest dostępna do pobrania, a sprzedaż DIRIGERA już się rozpoczęła. Cena urządzenia w Polsce wynosi obecnie 279 zł.

Cena DIRIGERA w polskim sklepie internetowym IKEA – zrzut ekranu
Cena DIRIGERA w polskim sklepie internetowym IKEA

Zakupione już inteligentne produkty z gamy IKEA Home smart można podłączyć i będą działać równie dobrze z nową bramką DIRIGERA.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA Newsroom