Plan Prime Video z reklamami bez Dolby Vision HDR i Dolby Atmos

Treści Amazon Prime Video nie obejmują już dźwięku przestrzennego Dolby Vision HDR ani Dolby Atmos w planie z reklamami.

Prime Video z reklamami i ekrany na różnych urządzeniach

Ta przykra wiadomość została po raz pierwszy opublikowana przez niemiecką witrynę 4KFilme i podbita przez The Verge. Zamiast opcji wyższej jakości, z których wcześniej korzystano bez dodatkowych opłat, Prime Video przesyła strumieniowo w HDR10 z Dolby Digital 5.1. To znaczy, chyba że zapłacisz dodatkowo 2,99 USD za usługę Prime Video bez reklam, w którym to przypadku możesz zachować wyższą jakość dźwięku. Zmiana została potwierdzona przez Amazon dla The Verge.

„Funkcje Dolby Vision i Dolby Atmos są dostępne tylko w przypadku opcji bez reklam i w wybranych tytułach” – powiedział rzecznik Amazona.

Większość widzów Prime Video to członkowie Amazon Prime. Prime Video jest również dostępny w ramach samodzielnej subskrypcji. Reklamy zostały wprowadzone w podstawowych planach subskrypcji Prime Video na razie w Stanach Zjednoczonych od 29 stycznia 2024 roku.

Informacje na temat reklam w treściach Prime Video można znaleźć w tematach pomocy serwisu.

Dla porównania Disney+ i Netflix z reklamami oferuje treści przesyłane strumieniowo w rozdzielczości 1080p. Tymczasem członkostwo w Apple TV+ nie ma ograniczeń co do jakości przesyłania strumieniowego.

Prime Video Ads - widok ekranu TV z oznaczeniem ads
Prime Video Ads – widok ekranu TV z oznaczeniem „ads” dla treści

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | MacRumors
zdjęcie ramki TV wykorzystane w 2. grafice we wpisie pochodzi z Depositphotos