Flipper Zero teraz także z minigierkami!

Na Flipper Zero można teraz grać w minigry, łącznie ze śledzeniem ruchu dłoni – wszystko dzięki zewnętrznemu modułowi zasilanemu przez Raspberry Pi.

Video Game Module do Flipper Zero
Video Game Module do Flipper Zero | fot. Flipper Devices

Cyfrowe narzędzie wielofunkcyjne Flipper Zero ma już mnóstwo zastosowań, od hakowania po kontrolowanie systemów domowych. Teraz może nawet grać w gry dzięki współpracy z Raspberry Pi. Dzieje się to w formie nowego dodatku do urządzenia o nazwie Video Game Module. Moduł zasilany jest przez opracowany przez Raspberry Pi mikrokontroler RP2040 i może uruchamiać gry napisane w językach C, C++ i MicroPython. Aby jednak dopasować się do dziwaczności Flippera, moduł idzie o kilka kroków dalej. Zawiera czujniki do śledzenia ruchu dłoni, 3-osiowy żyroskop i 3-osiowy akcelerometr, dzięki czemu gry mogą zawierać funkcje pochylania i potrząsania.

Przeczytaj tez: Apple naprawiło problem Flipper Zero w iPhonie z iOS 17.2

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego miałbyś grać w prawdziwe gry na malutkim ekranie urządzenia takiego jak Flipper Zero. Monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala może nadawać się do minigier hakerskich, często kojarzonych z urządzeniem, ale prawdopodobnie będzie miał problemy z czymkolwiek poza tym. Na szczęście moduł gier wideo umożliwia przesyłanie obrazu wideo na zewnętrzne wyświetlacze.

Innymi słowy, zestaw czujników modułu w połączeniu z wyjściem wideo zamienia Flipper Zero w kontroler, w którym gra toczy się na rzeczywistym ekranie. Naprawdę fajnie będzie zobaczyć, co społeczność open source zrobi z tym czymś. Mogłoby się to skończyć jak słynna, wyśmiewana konsola Ouya.

Jest to najnowszy moduł Flipper Zero i programiści prawdopodobnie będą mieli niezły ubaw na eksperymentowaniu ze sprzętem. Wbudowane złącze USB-C umożliwia komunikację z mikrokontrolerem w celu wprowadzania zmian, a całość może właściwie działać samodzielnie, bez konieczności podłączania się do gadżetu Flippera. Pomyśl o tym jak o jednoczęściowym module Flipper i jednoczęściowym urządzeniu typu Pico z wbudowanym IMU.

Alex Kulagin, założyciel i dyrektor operacyjny Flipper Devices, ma nadzieję, że to akcesorium „odblokuje nowe sposoby korzystania z Flipper Zero” i „wypełni lukę między nostalgią za grami retro a najnowocześniejszymi badaniami”. Moduł gier wideo Video Game Module kosztuje 49 dolarów, a Flipper Zero kosztuje 169 dolarów.

Gry to najnowsze zastosowanie we Flipper Zero. Ten cyfrowy „szwajcarski scyzoryk” był pierwotnie pomyślany jako narzędzie wielofunkcyjne dla hakerów, ale jest w pełni oprogramowaniem typu open source i może wchodzić w interakcję z urządzeniami za pośrednictwem podczerwieni, NFC, RFID, Bluetooth i połączeń fizycznych. Użytkownicy zamienili te urocze gadżety inspirowane Dolphinem w uniwersalne piloty, testery breloków, urządzenia do oszukiwania podobne do GameShark i wiele więcej. Mogą także otwierać niektóre sejfy, ale nie słyszałeś tego od nas.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Flipper Devices | Engadget