Kolejny królewski skandal w filmie „Mocny temat” Netflixa

Zapowiedź nowego filmu „Mocny temat” z Gillian Anderson w roli głównej opowiada o niesławnym wywiadzie z księciem Andrzejem.

Kadr z filmu „Mocny temat” (Scoop) Netflix 2024

Po zakończeniu The Crown w 2023 roku platforma streamingowa wypuści film zatytułowany Mocny temat (tyt. oryg. Scoop) opowiadający o niesławnym wywiadzie BBC „Newsnight” z 2019 roku pomiędzy prezenterką Emily Maitlis i księciem Andrzejem. Tym razem Gillian Anderson wciela się w Maitlis w filmie opartym na książce byłego redaktora „Newsnight” Sama McAlistera pt. Scoops: Behind The Scenes of the BBC’s Most Shocking Interview. Rufus Sewell wciela się w postać Andrzeja – księcia Yorku i zhańbionego członka rodziny królewskiej, którego jako klienta wymieniono w dokumentach sądowych handlarza ludźmi w celach seksualnych.

Przeczytaj też: Ryan Coogler tworzy serial „Z Archiwum X” dla Disney Plus

Mocny temat skupia się na zakulisowych wydarzeniach związanych z udzieleniem wywiadu przez księcia Andrzeja po tym, jak książę królewski został wpisany do dokumentów sądowych w ramach amerykańskiej sprawy cywilnej przeciwko skazanemu handlarzowi ludźmi do celów seksualnych Jeffreyowi Epsteinowi.

Podczas audycji „Newsnight” książę Andrzej odniósł się do zarzutów postawionych przez Epsteina i jego ofiary. Książę Andrzej utrzymywał, że znał Epsteina tylko dzięki Ghislaine Maxwell, która w grudniu 2021 roku została później skazana za handel ludźmi w celach seksualnych. Historia Maxwell została wcześniej zaadaptowana do serialu dokumentalnym Starz i innych seriali kryminalnych.

W Mocnym temacie występują także Keeley Hawes, Romola Garai i Billie Piper, która gra montażystę McAlistera. Film wyreżyserował Philip Martin, a scenariusz napisał Peter Moffatt.

Zgodnie z oficjalnym streszczeniem serwisu Netflix, film „zapewni wgląd za kulisy oszałamiającej, kryminalistycznej rozgrywki z księciem. Wprowadzi widza w głąb historii wraz z kobietami, które nie cofną się przed niczym, aby dopiąć swego”.

Producentami filmu są Hilary Salmon i Radford Neville dla The Lighthouse Film & TV. Autor McAlister jest producentem wykonawczym wraz z Sanjayem Singhalem dlavolte TV.

Premiera filmu Mocny temat zaplanowana jest na 5 kwietnia 2024 roku w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IndieWire | Netflix