Ryan Coogler tworzy serial „Z Archiwum X” dla Disney Plus

Zamiast odkopywać stare sezony, fani serialu „Z Archiwum X” bedą mogli cieszyć się nowymi historiami na Disney+.

Logo serialu „Z Archiwum X” na tle

Całe pokolenia dorastały na serialu Z Archiwum X (tyt oryg. The X-files), zasiadając w czwartki wieczorem przed telewizorami. Dzisiaj można oglądać go w serwisach streamingowych i wybierać dowolnie ulubione sezony i odcinki w oczekiwaniu na świeży obraz dobrze znanej konwencji. Jeśli ostatnie doniesienia okażą się dokładne i prawdziwe, to jest na co czekać! Disney najwyraźniej zlecił Ryanowi Cooglerowi stworzenie nowej serii Z Archiwum X.

To ekscytująca perspektywa, mimo że istnieje wiele powrotów, prequeli, sequeli i spin-offów. Jednak Z Archiwum X jest nieco inne – powstał jeszcze przed pojawieniem się streamingu! Serial miał 24 odcinki, a fabuła rozwijała się bardzo powoli a na rozwój tej historii trzeba było czekać latami.

Serial Z Archiwum X stworzony dla serwisu streamingowego prawdopodobnie miałby znacznie krótsze sezony. Miejmy jednak nadzieję, że historia będzie znacznie lepsza niż ta, którą otrzymaliśmy od Dany Scully (Gillian Anderson) i Foxa Muldera (David Duchovny) w oryginalnej serii.

Jeśli się nad tym zastanowić, w nowym serialu nie musiałoby być nawet Scully i Muldera. Ale jeśli Disney chce stworzyć inny wszechświat, takie kamee będą potrzebne.

Niewiele wiadomo na temat produkcji nowego Z Archiwum X. Nie znamy też daty premiery nowego serialu telewizyjnego. Ale plany Disneya dotyczące ponownego podejścia do tego tytułu zostały wspomniane w biuletynie Screentime Bloomberga:

Disney, który zrodził ideę „kinowych uniwersów”, pracuje nad nową wersją „Z Archiwum X”, której producentem będzie Ryan Coogler, reżyser „Czarnej Pantery” i „Creeda”.

Biuletyn skupia się na najnowszych trendach w streamingu telewizji i uniwersum kinowym. Studia takie jak Netflix, Disney i inne mogą być teraz bardziej zainteresowane opowiadaniem powiązanych historii niż inwestowaniem w zupełnie nowe historie. Widzowie z pewnością byliby już zainteresowana niektórymi z tych historii i łatwiej byłoby je promować.

Można to sprawdzić na swoim przykładzie, Osobiście od razu zainteresowałem się ponownym podejściem do Z Archiwum X, mimo że niewiele o nim wiem. Jednak zaangażowanie Cooglera jest bardzo skrupulatne i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi z tym projektem, zwłaszcza jeśli nowe Z Archiwum X będzie musiało wprowadzić nowych bohaterów.

Nieniej, skoro Disney chce wykorzystać popularność Z Archiwum X, postaci Muldera i Scully wydają się obowiązkowe, podobnie jak starzy bohaterowie Gwiezdnych Wojen pojawiają się w nowych serialach. Jednak w tym momencie tylko spekuluję. Ale Fox rzeczywiście przywrócił Muldera i Scully kilka lat temu, wypuszczając dwa ostatnie sezony serialu, prawie 15 lat po finale 9. sezonu.

Bloomberg nie jest pierwszym źródłem, które donosi o Z Archiwum X Cooglera. Na początku tego roku portal Deadline wspomniał o tym, powołując się na komentarze Chrisa Cartera, twórcy oryginalnej wersji serialu Z Archiwum X:

Właśnie rozmawiałem z młodym mężczyzną, Ryanem Cooglerem, który zamierza ponownie ożywić „Z archiwum X” w zróżnicowanej obsadzie. Dlatego miał już dość pracy, ponieważ objęliśmy tak duży obszar – powiedział Carter w marcu w podcaście CBC On The Coast.

Mimo tym zapowiedziom nie ekscytujmy się zbytnio powrotem nowego Z Archiwum X, dopóki Disney+ formalnie tego nie potwierdzi. Do tego czasu możesz obejrzeć wszystkie 11 dotychczasowych sezonów w Disney Plus.

Jeśli chodzi o Cooglera, niezależnie od tego, czy kręci nowe Z Archiwum X, czy nie, ma on wyłączną umowę z Disney Television i na pewno będę śledzić jego ruchy i produkcje w nadchodzących latach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BGR