Wyrusz na pełną sztuki przygodę z The Forever Labyrinth

Google szuka nowych, wciągających rozwiązań opowiadania niesamowitych historii o kulturze i przybliżania ludzi do niej.

The Forever Labyrinth

Google uruchomiło już program rezydencji gier, który jest źródłem narzędzi do tworzenia gier internetowych powiązanych z niedostępną sztuką. W zeszłym roku wprowadzono kilka z tych zabawnych doświadczeń, a teraz firma udostępnia kolejne. W ramach nowego projektu rzucono wyzwanie ekspertom od opowiadania historii z inkle — niezależnego studia stojącego za grami takimi jak Overboard!, Heaven’s Vault i A Highland Song — aby zabrali ludzi w wyjątkową podróż pełną artystycznych odkryć i eksploracji — i wymyślili The Forever Labyrinth.

The Forever Labyrinth to gra polegająca na tworzeniu połączeń między artefaktami i jest to opowieść o tworzeniu połączeń między ludźmi i sztuką. Kopanie głębiej w niesamowitym dostępnym archiwum dało twórcom możliwość uczynienia gry bogatszą, dodając więcej grafiki, która łączy się w nowy i inny sposób. A to z kolei oznacza, że można było dodać więcej historii i tajemnic do odkrycia.

Sztuka ma wyjątkową moc przenoszenia nas – do różnych czasów, miejsc i krain wyobraźni. W The Forever Labyrinth ta moc staje się coraz bardziej dosłowna, gdy dzieła sztuki stają się portalami do stale zmieniającego się labiryntu wypełnionego artystycznym dziedzictwem ludzkości. Podczas swojej misji ratowania zaginionego profesora Sheldrake’a znajdziemy wskazówki, rozszyfrujemy tajemnicze wiadomości i spotkamy tajemnicze postacie, przechytrzając przyczajonego potwora i ścigając się z czasem, aby zapobiec nieuchronnemu zawaleniu się Wiecznego Labiryntu.

Zanurz się w sztuce podczas podróży po Labiryncie

To połączenie wiedzy inkle w zakresie opowiadania historii z różnorodnymi i obszernymi kolekcjami partnerów Google Arts & Culture zaowocowało wciągającym doświadczeniem, które zaprasza graczy do odkrywania i poznawania sztuki z bliska w interaktywnym świecie.

Wieczny Labirynt (The Forever Labyrinth) jest już dostępny na stronie Google Arts & Culture. Możesz pobrać aplikację Arts & Culture na Androida lub iOS-a, aby mieć Labirynt w kieszeni. Zalogowanie się na swoje konto Google pozwoli Ci zapisać swoje postępy i kontynuować przygodę na różnych urządzeniach.

Ta gra to odkrywanie nowych dzieł sztuki i nieoczekiwane powiązania międzykulturowe.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google – The Keyword