YouTube testuje kolorowe kanały: czerwony, zielony i niebieski (RGB)

YouTube eksperymentuje z dość ciekawym sposobem udostępniania materiałów wideo: kanały uporządkowane według kolorów RGB.

Filtry RGB w serwisie YouTube
fot. 9TO5Google

Pod systemem Android użytkownicy YouTube’a mogą zobaczyć kartę z pytaniem „Pragniesz czegoś nowego?”, która oferuje opcję „Utwórz zbiór filmów opartych o kolor i odkrywaj”. Do wyboru są kolory: czerwony, zielony i niebieski, które mogą pasować do RGB (Red, Green, Blue). Choć wszystko w pierwszym okręgu wydaje się mieć bardziej odcień pomarańczowy niż czerwony. Wybranie jednego przesuwa górną karuzelę filtrów – która jest już spersonalizowana pod kątem zainteresowań użytkownika – do samego końca. Zamiast bieli, jako akcent używany jest rzeczywisty kolor.

Wygląda na to, że przy dopasowaniu koloru YouTube patrzy na miniaturę (i być może cały film), aby określić dominujący odcień (a’la Material You Dynamic Color). Może niektórzy użytkownicy nie będą mieli nic przeciwko przeglądaniu w ten sposób? Przypomina mi to ludzi, którzy organizują ekrany główne według koloru ikony aplikacji.

Ogólnie rzecz biorąc, te kanały są trochę dziwne, ponieważ nie sądzę, aby kolory w jakikolwiek sposób korelowały z tematem filmu – chyba że YouTube ma dane/testy, które mówią inaczej.

Nowe filtry wydają się bardziej pasować do wyszukiwania muzyki w YouTube Music. Dołączają do innych funkcji odkrywania, takich jak „Nowe dla Ciebie”, a nawet FAB „Odtwarzanie czegoś” (pływający przycisk akcji), który wciąż jest w fazie testów.

Ekrany kanałów z filmami  uporządkowanymi według filtrów RGB w serwisie YouTube
Ekrany kanałów z filmami uporządkowanymi według filtrów RGB w serwisie YouTube | fot. 9TO5Google

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | YouTube