Startują testy usługi cashbacku Allegro Cash

Allegro wprowadza nową usługę Allegro Cash, która pozwala na otrzymywanie pieniędzy za… robienie zakupów na Allegro.

Allegro Cash

Platforma zakupowa online Allegro startuje z testami usługi Allegro Cash, która w zamyśle jest nową i prostą metodą płatności, dzięki której będzie można otrzymać cashback za zakupy na Allegro bez żadnych dodatkowych kosztów. Dzięki Allegro Cash, użytkownicy i użytkowniczki posiadający aktywną usługę Allegro Smart! będą mogli liczyć na cashback w wysokości do 2% wartości swoich zakupów.

Sprawdź też: Allegro Share to nowy program afiliacyjny, który zastępuje Allegro Polecam

Wystarczy bezpłatnie otworzyć konto online w aplikacji mobilnej Allegro i zasilić je dowolną kwotą, żeby szybko i wygodnie płacić za zakupy robione poprzez aplikację. Faza testowa usługi ma potrwać kilka miesięcy.

Z badań platformy wynika, że prawie ⅔ Polaków aktywnie szuka zniżek i atrakcyjnych promocji. Podobna część ankietowanych ogranicza się do wydatków na najpotrzebniejsze rzeczy, większe wydatki zostawiając na lepszy czas. Prawie wszyscy ankietowani klienci Allegro wyrazili też zainteresowanie opcją cashbacku na platformie. I to właśnie dlatego zdecydowano się na wystartowanie z testami rozwiązania, które jest bezpieczne i daje coś w zamian.

Cashback spodobał się klientom i klientkom Allegro najbardziej spośród usług, które oferują dodatkowy benefit za zakupy, a 9/10 użytkowników i użytkowniczek Allegro deklaruje zainteresowanie tą opcją w ramach platformy. Allegro Cash jest więc kolejną odpowiedzią na potrzeby konsumenckie.

Cashback dodawany będzie na konto Allegro Cash zgodnie z zasadą: 1% cashbacku za zamówienia od jednego sprzedawcy o wartości od 100 zł i 2% cashbacku za zamówienia od 200 zł. Jednorazowo można uzyskać do 20 złotych, a miesięcznie – do 50 złotych. Allegro będzie teraz testować parametry nowej usługi wśród wybranych klientów.

Allegro Cash jest kolejną odsłoną współpracy Allegro z Aion Bankiem i Vodeno, które wspierają już Allegro Pay przez wykup należności. Aion i Vodeno oferują usługi w modelu Banking-as-a-Service (BaaS) dla klientów w całej Europie. W przypadku Allegro Cash, Aion będzie odpowiadał za obsługę kont bankowych w ramach usługi, a Vodeno za stronę technologiczną BaaS.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Allegro