Allegro Share to nowy program afiliacyjny, który zastępuje Allegro Polecam

W poniedziałek 13 listopada 2023 roku ruszyła nowa odsłona programu afiliacyjnego Allegro Share, który pozwoli użytkownikom na korzystanie z tańszych zakupów.

Allegro Share - program afiliacyjny Allegro

Hasło nowego programu poleceń serwisu Allegro to „Polecaj oferty z Allegro i odbieraj kupony na tańsze zakupy w ramach programu Allegro Share”. W ramach programu platforma daje użytkownikom szansę poczuć się jak influencer. Za każde skuteczne polecenie oferty, użytkownik jest nagradzany punktami, które następnie wymieniane są na kupony rabatowe do wykorzystania na Allegro. Nowy program wpisuje się w aktualne trendy, zgodnie z którymi rabaty i dodatkowe środki na zakupy najbardziej zachęcają do uczestnictwa w różnych programach lojalnościowych.

Przeczytaj też: Allegro Mini Przesyłka to nowa opcja dostawy od Poczty Polskiej

Największą, korzystną zmianą, jaka pojawiła się 13 listopada 2023 roku, jest to, że w programie Allegro Share może uczestniczyć każdy rodzaj konta. Do zwykłych kont, objętych dotychczasowym programem Allegro Polecam, dołączą także te firmowe oraz juniorskie.

Dodatkowo właściciele kont zainteresowani udziałem w Allegro Share nie muszą przechodzić procesu weryfikacji i dodawać swoich stron WWW, blogów czy profili w social mediach, ponieważ każdy użytkownik z założenia staje się „influencerem”.

Program zakłada stałą prowizję od ceny produktu na poziomie 1,67%, a także dopuszcza działanie na wielu kontach. Ponadto, uproszczono zasady, ponieważ każdy użytkownik może otrzymać punkt za każdą wydaną złotówkę z jego polecenia zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie.

Komunikat z aplikacji Allegro „Dołącz do Allegro Share”
Komunikat z aplikacji Allegro „Dołącz do Allegro Share”

Na czym polega program poleceń Allegro Share?

Użytkownicy Allegro Share polecają wybraną ofertę poprzez udostępnienie linku – do tego celu mogą wykorzystać swoje kanały społecznościowe, e-mail, wiadomości prywatne lub inny dowolny sposób.

Jak działa program Allegro Share?

  • Polecasz oferty: udostępniasz link do wybranej oferty z Allegro innym osobom.
  • Zbierasz punkty: otrzymujesz punkty, gdy ktoś kupi produkt z poleconej oferty.
  • Odbierasz kupony: zebrane punkty wymieniasz na kupony na zakupy w Allegro.

Jeżeli odbiorcy tej informacji skorzystają z polecenia i dokonają zakupu poprzez otrzymany link, użytkownik dostanie 1 punkt za każdą wydaną przez nich złotówkę. 60 zgromadzonych punktów uprawnia uczestnika programu do otrzymania rabatu na zakupy w serwisie Allegro w wysokości 1 zł. 

Kupon rabatowy będzie możliwy do realizacji po uzyskaniu przez użytkownika minimum 600 punktów, czyli równowartości 10 zł, a następnie każdej wielokrotności tej kwoty (tj. 20, 30, …, 190, 200 zł). Otrzymane bony będą ważne przez rok od momentu ich otrzymania. Z kolei przyznawane w ramach Allegro Share punkty nie wygasają – użytkownik będzie mógł zbierać je na swoim koncie aż do momentu osiągnięcia poziomu pozwalającego na wymianę ich na kupon rabatowy.

Więcej informacji o programie Allegro Share znaleźć można na stronie internetowej programu oraz w regulaminie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Allegro