KUKU Maker to wyjątkowo konfigurowalny ekspres do kawy

Rewolucyjny ekspres do kawy KUKU Maker pozwala przygotować kawę dokładnie taką, jaką sobie zażyczysz, dzięki mnogości ustawień.

Ekspres do kawy KUKU Maker

Można żartować, że kawa jest złotobrązowym paliwem napędzającym świat, ale naprawdę zajmuje szczególne miejsce w codziennym życiu wielu ludzi na świecie. Oczywiście nie oznacza to, że każdy lubi kawę w dokładnie taki sam sposób. Są ludzie, którzy nie mają nic przeciwko szybkiej kawie rozpuszczalnej, ku przerażeniu koneserów — pod warunkiem, że otrzymują dawkę kofeiny. Inni jednak mają bardzo szczególne wymagania, aby zaspokoić również swoje kubki smakowe.

Przeczytaj też: Kawa z mlekiem może mieć większe korzyści zdrowotne

Różni ludzie lubią też różne rodzaje kawy, od espresso przez dripy, po gorącą i zimną, a czasami nawet ta sama osoba lubi różne rodzaje naparu w zależności od nastroju. Trudno znaleźć jedno urządzenie, które zapewni to wszystko, zwłaszcza do użytku domowego, ale właśnie taką przełomową innowację oferuje rewolucyjny ekspres do kawy KUKU Maker, dając użytkownikom pełną kontrolę nad procesem parzenia, aby mogli napić się kawy takiej, jakiej chcą.

KUKU Maker, który stworzył Chris Chan, wykorzystuje siłę odśrodkową do wytworzenia ciśnienia, co pozwala na utrzymanie stabilnego ciśnienia ekstrakcji przez cały czas trwania ekstrakcji, niezależnie od stanu pozostałych parametrów.

Bariści sprawiają, że parzenie kawy wygląda na prostą czynność, ale w rzeczywistości zaparzenie idealnej filiżanki joe to nauka i sztuka. Na smak kawy wpływa nie tylko rozmiar mielenia ziaren, ale także takie zmienne, jak temperatura wody, ciśnienie ekstrakcji i inne. Twój typowy ekspres do kawy zwykle ma tylko jedno lub kilka ustawień wstępnych, aby uprościć ten proces, ale to także odbiera wiele zabawy i mocy prawdziwym miłośnikom kawy.

Masz możliwość wykorzystania wody z lodem lub wody o temperaturze pokojowej bezpośrednio do ekstrakcji lub możesz zastosować KUKU Maker do szybkiego podgrzania wody do pożądanej temperatury przed rozpoczęciem procesu ekstrakcji.

KUKU to genialny projekt, który pozwala mieć swoją ulubioną kawę, kiedy jej potrzebujesz, a także łatwe, spersonalizowane parzenie, kiedy tego chcesz, a wszystko to dzięki połączeniu cyklicznej ekstrakcji i siły odśrodkowej. Ta elastyczność wynika ze zdolności KUKU do umożliwienia kontrolowania tych zmiennych, a mianowicie ciśnienia ekstrakcji, temperatury, czasu i oczywiście wielkości mielenia ziaren. A co najlepsze, nie musimy dostosowywać tego wszystkiego, jeśli nie chcemy.

Ustawienia grubości mielenia ziaren w KUKU Maker
Ustawienia grubości mielenia ziaren w KUKU Maker

Na przykład można ustawić temperaturę i ciśnienie, regulując jedynie grubość mielenia w zakresie od bardzo drobnego do bardzo grubego. A jeśli zdarzy się wybrać niewłaściwy stopień zmielenia, zostaniemy nagrodzeni nowym smakiem, którego być może nigdy nie odkryliśmy.

Ustawienia temperatury wody w KUKU Maker
Ustawienia temperatury wody w KUKU Maker

Ekspres KUKU to wielofunkcyjne urządzenie do parzenia kawy, które w krótkim czasie przygotuje nie tylko kawę parzoną na zimno, ale także espresso na zimno

W przeciwieństwie do innych ekspresów do kawy, KUKU Maker do wytworzenia ciśnienia wykorzystuje siłę odśrodkową, a dzięki indukcyjnemu silnikowi bezszczotkowemu i inteligentnym algorytmom sterowania możesz precyzyjnie określić parametry. Przejdź od normalnego ciśnienia atmosferycznego do wysokiego ciśnienia lub od 3000 do 7000 obr./min w mgnieniu oka, kontrolując tę zmienną, aby spełnić wymagania preferowanego naparu.

Temperatura wody używanej podczas ekstrakcji również ma znaczący wpływ nie tylko na smak kawy, ale także na aromat, a KUKU daje swobodę użycia dowolnego rodzaju wody. Wystarczy wlać pokruszony lód lub wodę z lodem do swoich lodowatych napojów lub podgrzać wodę o temperaturze pokojowej do preferowanego poziomu. Dzięki elektromagnetycznemu nagrzewaniu indukcyjnemu podgrzanie 60 ml wody w przypadku espresso zajmuje niecałą minutę, a w przypadku 300 ml wody w przypadku Americano zajmuje 4 minuty.

Dzięki tym wszystkim zaawansowanym funkcjom miłym zaskoczeniem jest to, że nie musisz być doświadczonym baristą, aby korzystać z KUKU. Twój ulubiony rodzaj kawy to tylko jeden przełącznik lub, jeśli wolisz obsługę bez użycia rąk, kilka kliknięć w aplikacji mobilnej KUKU.

Ekspres do kawy KUKU Maker i aplikacja mobilna do ekspresu
Ekspres do kawy KUKU Maker i aplikacja mobilna do ekspresu

Można nawet pobrać przepisy z aplikacji i wypróbować różne profile przygotowane przez ekspertów i mistrzów kawy. A na koniec dnia nie musimy się stresować bałaganem dzięki łatwemu procesowi czyszczenia, który pomoże utrzymać maszynę w doskonałej kondycji przy niewielkim nakładzie pracy.

Niezależnie od tego, czy Twoja dawka kofeiny to espresso parzone na zimno, czy też odnajdujesz radość w fachowo opracowanych przepisach, innowacyjny ekspres do kawy KUKU Maker zapewnia pełną kontrolę potrzebną do przygotowania idealnej filiżanki oraz elastyczność eksperymentowania i odkrywania zupełnie nowego świata smaków w każdym naparze.

Urządzenie można zamawiać w ramach kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze w cenie 699 USD (ok. 2800 zł) zamiast 1399 USD (700 USD zniżki). Liczba sztuk w promocji jest ograniczona do 350 egzemplarzy. Zebrano już ponad 500.000 dolarów (2 mln zł). Wysyłki planowane są na sierpień 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: KUKU | Yanko Design