„Titanic” w 4K można już obejrzeć na Disney+

Nowa wersja filmu wszech czasów, czyli odświeżony film „Titanic” Jamesa Camerona w jakości 4K jest już dostępny w serwisie Disney+ w Polsce.

„Titanic” w 4K na Disney+ od 2 lutego 2024 r.

Film nazywany romansem epoki – oscarowy Titanic z kultowymi rolami Leonardo DiCaprio i Kate Winslet już od dziś dostępny w Disney+ w zremasterowanej odsłonie, w jakości 4K. Romantyczna katastrofa to określenie, które idealnie opisuje kultowy film Titanic. W ubiegłym roku produkcja świętowała okrągłe, 25. urodziny. Z tej okazji w kinach pojawiła się zremasterowana odsłona romansu, w wersji 4K. Już dziś ta wersja trafiła na platformę Disney+ i zastąpi klasyczne wydanie Titanica.

Zobacz też: Nowe skany 3D prezentują Titanica w całej jego zatopionej chwale

Jest rok 1912, a luksusowy brytyjski transatlantyk Titanic właśnie wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie wśród tysięcy pasażerów znajdzie się para, którą połączy miłość pomimo wszelkich przeciwności. Rose (Kate Winslet), pochodząca ze zubożałej arystokracji, ma uratować rodzinę przed bankructwem dzięki ślubowi z bogaczem, z którym wypłynęła w luksusową podróż przez Atlantyk.

Tymczasem na pokład wchodzi też Jack (Leonardo DiCaprio), początkujący artysta bez grosza przy duszy, który spędził trochę czasu w Europie. Powrót do Ameryki ma być dla niego szansą na zrobienie kariery. Niespodziewanie między Rose i Jackiem wybucha romans, dla wielu będący symbolem prawdziwej, ale tragicznej miłości.

Titanic w reżyserii Jamesa Camerona to jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kina. Produkcja doczekała się blisko 60 nagród branżowych, w tym aż 11 tych najgłośniejszych – statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Titanic na stałe wpisał się do popkultury, a kultowa scena na dziobie statku doczekała się licznych nawiązań i odtworzeń.

„Titanic” w odświeżonej wersji 4K można obejrzeć w Disney+ od 2 lutego 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska