Prime Video w USA zaczyna wyświetlać reklamy pomiędzy serialami

Użytkownicy serwisu Prime Video firmy Amazon będą musieli obejrzeć od „dwóch do trzech i pół minuty” reklam, oglądając dostępne w ramach subskrypcji tytuły.

Zrzut ekranu z serwisu Amazon Prime Video z 28 grudnia 2023 r.

Jednym z powodów, dla których członkostwo w Amazon Prime podoba się wielu użytkownikom ze względu na to, że oprócz innych korzyści, takich jak bezpłatna wysyłka, można oglądać filmy w serwisie streamingowym Prime Video (bez reklam). Ale począwszy od wczoraj w Stanach Zjednoczonych użytkownicy oglądają filmy i seriale z krótkimi przerwami na reklamy.

Ile reklam na godzinę? To zależy. Jednak według The Wall Street Journal „w prezentacji Amazona wskazano, że średni czas prezentacji reklam na godzinę wyniesie od dwóch do trzech i pół minuty, czyli znacznie krócej niż w przypadku tradycyjnej telewizji i większości innych usług transmisji strumieniowej. Niektóre reklamy pojawią się zanim tytuł zacznie być odtwarzany, podczas gdy inne będą pojawiać się w trakcie seansu”.

Oczywiście nadal można oglądać swoje ulubione tytuły Prime Video bez reklam: ale jeśli chcesz mieć opcję bez reklam, musisz zapłacić dodatkowe 2,99 USD miesięcznie. Usługa Prime Video dołączyła do Netflixa i Disneya, które zaczęły wyświetlać reklamy swoim widzom pod koniec 2022 roku. Biorąc pod uwagę reklamy i wysokie ceny nękające Amazon Prime Video i Netflixa, na początku tego roku tylko Apple TV Plus szybko staje się jedyną prawdziwą usługą przesyłania strumieniowego bez reklam.

Apple TV+ staje się rzadkością: usługa przesyłania strumieniowego bez reklam

Członkowie Amazon Prime zostali poinformowani o wprowadzeniu reklam w grudniu ubiegłego roku.

W liście Amazon napisał wówczas: Piszemy dzisiaj do Ciebie w sprawie nadchodzącej zmiany w korzystaniu z Prime Video. Od 29 stycznia 2024 roku filmy i seriale telewizyjne Prime Video będą zawierać ograniczoną liczbę reklam. Umożliwi nam to dalsze inwestowanie w atrakcyjne treści i zwiększanie tych inwestycji przez długi czas. Naszym celem jest wyświetlanie znacznie mniejszej liczby reklam niż w przypadku telewizji linearnej i innych dostawców telewizji strumieniowej. Nie jest wymagane żadne działanie z Twojej strony, a bieżąca cena Twojego członkostwa Prime nie ulega zmianie.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy ciekawie będzie przeanalizować dane, aby dowiedzieć się, ilu abonentów zdecydowało się anulować członkostwo w Amazon Prime, zamiast płacić 2,99 USD za przejście na usługę bez reklam. Będziemy musieli sprawdzić, czy ci członkowie rzeczywiście uznają reklamy za mniej denerwujące niż te w telewizji linearnej lub od innych dostawców telewizji internetowej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | iMore