Lepiej zrozum i zarządzaj swoimi emocjami z „Ahead: Emotions Coach”

Aplikacja mobilna „Ahead: Emotions Coach” na iPhone’a chce być Duolingo dla Twoich emocji, ale co to oznacza?

Ahead: Emotions Coach

Założenie aplikacji Ahead: Emotions Coach od ahead Solutions GmbH jest bardzo interesujące. Obiecuje nauczyć Cię wszystkiego, czego nigdy nie nauczyłeś się o emocjach, a czego chciałbyś się dowiedzieć, wykorzystując metody znane z Duolingo. „Duolingo wspierające inteligencję emocjonalną” – czytamy w opisie w sklepie App Store. Ale co to oznacza i czy to działa?

Zobacz też: „Radość życia” Davida D. Burnsa w nowym wydaniu!

Mówiąc najprościej, inteligencja emocjonalna to umiejętność bycia świadomym swoich emocji, wyrażania ich i radzenia sobie z nimi. Może to wydawać się proste, ale w dzieciństwie tak często uczy się nas, jak tłumić emocje, co może mieć dość negatywny – a czasem wybuchowy – wpływ, gdy się starzejemy.

Trener emocji Ahead: Emotuons Coach chce to zmienić, zapewniając nie tylko lepsze zrozumienie emocji, ale także narzędzia do zarządzania nimi na co dzień. Wiele z tych narzędzi i technik pojawiło się w terapii – zwłaszcza CBT (terapia poznawczo-behawioralna) – więc jeśli już pracujesz z terapeutą lub szukasz alternatywnego sposobu na naukę tych samych strategii, ta aplikacja jest dla Ciebie.

Jak działa trener emocji Ahead?

Aplikacja pomoże Ci zidentyfikować, a następnie przezwyciężyć nieprzydatne wzorce myślowe, dowiedzieć się, co napędza emocje – nawet rzeczy, których obecnie możesz być błogo nieświadomy – i dowiedzieć się, co sprawdza się w Twoim przypadku, a nie kogoś innego.

Porównanie do Duolingo jest nieprzypadkowe. Podobnie jak w przypadku aplikacji do nauki języków, każdego dnia spędzasz zaledwie pięć minut na przerabianiu lekcji o emocjach, która jest częścią spersonalizowanej podróży do osiągnięcia celu.

Ekrany z aplikacji mobilnej „Ahead: Emotions Coach”
Ekrany z aplikacji mobilnej „Ahead: Emotions Coach”

Większość z nich jest zabawna, ilustrowana i interaktywna, więc jeśli zawsze chciałeś dowiedzieć się więcej o emocjach, ale nudzi Cię czytanie kolejnych stron tekstu, jest to dobra opcja dla Ciebie. Podobnie jak w przypadku Duolingo, istnieją również sposoby śledzenia postępów w czasie, co według niektórych osób jest doskonałym źródłem motywacji.

Jedną z ciekawszych części aplikacji jest nauka prostych kroków radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami przy użyciu wypróbowanych i przetestowanych technik terapii poznawczo-behawioralnej, dzięki którym możesz skupić się na emocjach, a następnie pracować nad nim małymi krokami, takimi jak zaciśnięcie pięści, zrozumienie emocji i wiele więcej.

Aplikacja Ahead: Emotions Coach może Cie zainteresować, zwłaszcza jeśli lubisz zabawny, ilustrowany i przypominający grę sposób nauki spopularyzowany przez Duolingo.

Myślę, że Ahead: Emotions Coach byłby szczególnie skuteczny w połączeniu z innymi pracami nad sobą lub terapią, pozwalając ci utrwalić to, czego się nauczyłeś o własnych emocjach i jak lepiej sobie z nimi radzić.

Ekrany z aplikacji mobilnej „Ahead: Emotions Coach”
Ekrany z aplikacji mobilnej „Ahead: Emotions Coach”

Aplikacja Ahead: Emotions Coach dostępna jest bezpłatnie w sklepie App Store, ale oferuje zakupy w aplikacji:

Pamiętaj jednak, że żadna aplikacja nie zastąpi porady ze specjalistą, psychologiem lub psychiatrą – może być jedynie dodatkowym narzędziem w przypadku problemów ze zdrowiem psychicznym!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iMore