Z Shazama skorzystasz także w słuchawkach!

Shazam umożliwia teraz użytkownikom rozpoznawanie utworów w aplikacjach mobilnych podczas noszenia słuchawek.

Shazam - rozpoznawaj utwory w kilka sekund

W czwartek Apple udostępniło aktualizację aplikacji Shazam na urządzenia z systemem iOS. Według firmy najnowsza wersja aplikacji pozwala teraz użytkownikom identyfikować utwory wokół nich, a nawet w aplikacjach, podczas noszenia słuchawek. Jak opisano w informacji o wersji 17.3 aplikacji Shazam na iPhone’a i iPada, użytkownicy mogą teraz otworzyć aplikację, aby zidentyfikować utwór odtwarzany w słuchawkach. Najfajniejsze jest to, że nowa funkcja działa w przypadku utworów odtwarzanych wokół Ciebie lub w innych aplikacjach, takich jak Instagram lub TikTok.

„Możesz teraz identyfikować muzykę podczas noszenia słuchawek (przewodowych lub Bluetooth). Po prostu otwórz aplikację, sprawdź ikonę słuchawek, aby potwierdzić, że słuchawki są podłączone, a następnie zacznij rozpoznawać muzykę wokół siebie lub w aplikacjach takich jak TikTok, Instagram i YouTube” – pisze Apple o najnowszej aktualizacji Shazama.

Możesz na przykład otworzyć aplikację Shazam, a następnie przejść do YouTube’a, a Shazam zidentyfikuje wszystkie utwory odtwarzane w oglądanym filmie. To samo dotyczy prawie każdej innej aplikacji, o której możesz pomyśleć. Kiedy wrócisz do Shazama, wyświetli się zidentyfikowany utwór.

Rozpoznawanie utworów w innych aplikacjach za pomocą Shazama było już możliwe przed tą aktualizacją, ale nie podczas noszenia słuchawek. Jeśli na Twoim telefonie nic nie jest odtwarzane, Shazam zgodnie z oczekiwaniami zidentyfikuje utwór odtwarzany w tle. Warto zauważyć, że ta funkcja na szczęście nie wymaga słuchawek AirPods.

Apple nabyło Shazama w grudniu 2017 roku i stopniowo integruje go ze wszystkimi swoimi platformami. Na przykład pod systemem iOS 14.2 Apple dodał specjalny widżet w Centrum sterowania na iPhonie dla Shazama. Ta sama funkcja jest teraz dostępna na komputerze Mac z systemem macOS Sonoma 14.2 i nowszym.

Shazam jest dostępny do pobrania bezpłatnie w sklepie App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple