Shazam rozszerza integrację pod iOS-em o kolejne apki!

Zintegrowana z systemem iOS usługa Shazam rozpozna teraz muzykę odtwarzaną w aplikacjach YouTube, Instagram i TikTok.

Shazam na iPhone'a

Firma Apple kupiła Shazam za 400 milionów dolarów w 2018 roku i od tego czasu udostępnia te usługę jako bezpłatną aplikację na iPhonie. Shazam to jedna z tych genialnych aplikacji, które przetrwały próbę czasu, a nawet więcej. Teraz usługa dostaje ogromną aktualizację pod systemem iOS. Możesz teraz korzystać z aplikacji identyfikującej muzykę na telefonie, gdy masz otwarte inne aplikacje, takie jak TikTok, YouTube lub Instagram.

Wcześniej, jeśli chciałeś rozpoznać piosenkę w Shazamie na platformie takiej jak YouTube, musiałeś otworzyć wideo na osobnym urządzeniu i użyć Shazama na telefonie, aby rozpoznać chwytliwą melodię. Aplikacje takie jak Instagram i TikTok umożliwiają użytkownikom tworzenie ścieżki dźwiękowej do ich postów z przesłaną muzyką, więc jest ona już technicznie zidentyfikowana, ale zależy to od twórcy działającego w dobrej wierze i prawidłowego oznaczenia utworu.

Użytkownicy Androida mają podobną funkcję Shazam, ale aplikacja prosi o pozwolenie na dostęp do innych platform w celu przeskanowania z nich utworu. Shazam istnieje również jako oddzielna aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android – dostępna jest w sklepie Google Play, podczas gdy na iPhone’ach jest bezpośrednio zintegrowana z systemem iOS.

Shazam jest również dostępny jako rozszerzenie Google Chrome, które działa w przeglądarce w taki sam sposób, w jaki oprogramowanie na Androida i iOS-a działa w aplikacjach.

Shazam wystartował w 2002 roku i został udostępniony jako aplikacja na iPhone’a i Androida w 2008 roku – minęły czasy, gdy wpisywałeś źle usłyszany tekst w Google i miałeś nadzieję, że znajdziesz szukaną piosenkę. Następnie Apple przejęło firmę w 2018 roku za 400 milionów dolarów i od tego czasu udostępnia ją jako bezpłatną aplikację na wszystkich swoich iPhone’ach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gizmodo