Zwiastun serialu „Władcy przestworzy” ukazuje podniebne piekło II wojny światowej

Ludzie, którzy wykonywali wstrząsające misje bombowe, mieli wiele wspólnego z pokonaniem Niemców podczas II wojny światowej.

„Władcy przestworzy” serial Apple TV+ (2024)

W środę Apple TV+ w swoim nowym zwiastunie nadchodzącego serialu dramatycznego o II wojnie światowej zatytułowanego Władcy przestworzy (tyt. oryg. Masters of the Air) pokazał niszczycielski ładunek działań sił powietrznych. Nowy serial, stworzony przez zespół odpowiedzialny za seriale „Band of Brothers” i „The Pacific” o II wojnie światowej, przedstawia rolę sił powietrznych (Air Force) Armii Stanów Zjednoczonych w pokonaniu Niemiec poprzez bombardowania. Premiera serialu zaplanowana jest w serwisie Apple TV+ 26 stycznia 2023 roku.

Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman, będący producentami wykonawczymi Band of Brothers and The Pacific, uzupełniają swoją trylogię szczegółowym spojrzeniem na „chłopców-bombowców” w eskadrach Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych, którzy pomogli zakończyć wojnę Hitlera, poprzez brutalną i wstrząsająco niebezpieczne kampanie bombowe, w niebie wypełnionym wybuchającymi pociskami przeciwlotniczymi i coraz bardziej śmiercionośnymi nazistowskimi myśliwcami.

Serial opowiada o żołnierzach z 100. Grupy Bombowej 8. Sił Powietrznych (Eighth Air Force’s 100th Bomb Group), którzy byli także bohaterami klasycznego filmu z 1949 roku Twelve O’Clock High z Gregorym Peckiem w roli głównej.

Każdy fan niezachwianego realizmu i narracji opartej na postaciach z Band of Brothers i The Pacific ma na co czekać we Władcach przestworzy. Serial powstał na podstawie książki Masters of the Air: How the Bomber Boys Broke Down the War Machine autorstwa Donalda L. Millera – ciekawe, jak wypadnie to na ekranie.

Książka przedstawia historię rozwoju Sił Powietrznych i strategii bombardowań armii amerykańskiej, opowiadając także historie o ludziach, którzy latali stacjonującymi w Anglii bombowcami B-17 Flying Fortress i B-24 Liberator oraz towarzyszącymi im myśliwcami, próbując skrócić czas krwawą wojnę lądową w Europie.

„Władcy przestworzy” serial Apple TV+ (2024)

Podejrzewam, że skupiając się bardziej na jednej grupie bombowców, serial jeszcze bardziej skupi się na historii niektórych postaci. Nawiasem mówiąc, zwiastun nie jest pełen krwi i walk – widzimy też chłopców jitterbuggujących w bazie z zafascynowanymi Angielkami. Zabawny fakt historyczny: lotnicy amerykańscy zatrudniali dziewczęta w bardziej eleganckich mundurach i wyższych zarobkach niż lotnicy RAF-u, ku wielkiemu rozczarowaniu Brytyjczyków.

Oto jak Apple TV+ opisuje serial: Władcy przestworzy opowiada żołnierzach 100. Grupy Bombowej („Krwawa Setka”), którzy przeprowadzają niebezpieczne naloty bombowe na nazistowskie Niemcy i zmagają się z mroźnymi warunkami, brakiem tlenu i terrorem podczas walk prowadzonych na wysokości 25.000 stóp. Ukazanie psychologicznej i emocjonalnej ceny, jaką zapłacili ci młodzi mężczyźni, gdy pomogli zniszczyć horror hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy, jest istotą Władców przestworzy. Niektórzy zostali zestrzeleni i schwytani, niektórzy zostali ranni lub zabici. A niektórym udało się dotrzeć do domu. Niezależnie od indywidualnego losu, wszyscy przeszli ciężkie chwile.

Akcja Władców przestworzy, rozciągająca się od sielankowych pól i wiosek południowo-wschodniej Anglii, po surowe ubóstwo niemieckiego obozu jenieckiego, przedstawiająca wyjątkowy i kluczowy moment w historii świata.

Nominowany do Oscara Austin Butler („Elvis”, „Kroniki Shannary”) przewodzi w obsadzie, w której występują także Callum Turner (seria filmów „Fantastyczne zwierzęta”), Anthony Boyle („Harry Potter i przeklęte dziecko”), Nate Mann, Rafferty Law, nominowany do Oscara Barry Keoghan ( Banshee z Inisherin), Josiah Cross, Branden Cook i Ncuti Gatwa (Doktor Who).

Producentami wykonawczymi serialu są Spielberg, Hanks i Goetzman. Współproducentami wykonawczymi są Darryl Frank i Justin Falvey z Amblin Television oraz Steven Shareshian z Playtone. John Orloff, który pracował także nad Band of Brothers, napisał scenariusz serialu, a wraz z Grahamem Yostem jest współproducentem wykonawczym. Za reżyserię serialu odpowiadają Anna Boden, Ryan Fleck, Cary Joji Fukunaga, Dee Rees i Tim Van Patten.

Zdjęcia z serialu „Władcy przestworzy” Apple TV+ (2024)
Zdjęcia z serialu „Władcy przestworzy” Apple TV+ (2024)

Premiera serialu Władcy przestworzy w Apple TV+ obejmująca pierwsze dwa z dziewięciu odcinków zaplanowana zostałą na piątek 26 stycznia 2024 roku, a następnie jeden nowy odcinek będzie pojawiał się w każdy piątek do 15 marca 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | Cult of Mac