Dwuczęściowa klawiatura NocFree Lite Split można łatwo dopasować do siebie!

Jestem pewien jednego – jeśli chcesz używać rozdzielanej klawiatury komputerowej, musisz mieć doskonałe umiejętności pisania.

Mechaniczna klawiatura bezprzewodowa (rozdzielana na 2 części) NocFree Lite Split
Mechaniczna klawiatura bezprzewodowa (rozdzielana na 2 części) NocFree Lite Split

Jeśli musisz wyciągnąć prawą rękę nad lewą, aby znaleźć dziwną kombinację klawiszy, to nie jesteś stworzony do tego gadżetu! Rozdzielane dwuczęściowe klawiatury są chwalone za wygodę pisania, a wielu ergonomistów to popiera. Podzielona klawiatura: przewodowa i bezprzewodowa, stanowią funkcjonalną i wygodną alternatywę dla tradycyjnych klawiatur, ponieważ zapewniają one większą elastyczność.

Sprawdź też: Fizyczna klawiatura „Clicks” do iPhone’a ze skrótami i podświetleniem

W przeciwieństwie do tradycyjnej klawiatury, która zmusza Cię do przyjmowania stałej, raczej nienaturalnej pozycji do pisania przez dłuższy czas, dzielona klawiatura rozdziela się na środku, dzięki czemu każdy użytkownik może znaleźć dla siebie najwygodniejszą pozycję. W naszych czasach widzieliśmy już sporo wersji podzielonej klawiatury. Jeśli dobrze pamiętam, klawiatura Naya Create, która dodała gładzik do podzielonej konstrukcji, zdobyła już wielu fanów. Teraz NocFree Lite Split chce konkurować z Create i innymi podobnymi opcjami z niezrównaną możliwością regulacji oferowaną przez jej wygodną obudowę.

Zanim przejdziemy do szczegółów NocFree Lite, pierwszego prototypu rozłącznej klawiatury, przypomnijmy, że zmiany w konfiguracji biurka mające na celu rozwiązanie problemów z postawą i bólów nie mogą ograniczać się do samej pozycji biurka. Jeśli zamieniłeś biurko siedzące na stojące i przeglądałeś całą gamę krzeseł z drewnianym podparciem, bez chwili wytchnienia rozważ wymianę klawiatury. Niezależnie od tego, czy wolisz przełączniki liniowe, dotykowe czy klikalne, NocFree Lite ma opcje, które sprawią, że dostosujesz ją do swoich preferencji.

Pomysł klawiatury NocFree nie jest przypadkowy. Została stworzona po tym, jak projektant Solar z Kowloon w Hongkongu, zmagający się z bólem nadgarstków i dyskomfortem w dolnej części pleców, udał się w poszukiwaniu rozwiązania. Wobec braku wybranej przez niego podzielonej klawiatury narodził się pomysł NocFree. Jest to klawiatura, z której chcielibyśmy korzystać na co dzień, godzinami przy biurku komputerowym czy gamingowym sprzęcie, nie odczuwając przy tym obciążenia nadgarstków czy ramion.

Mechaniczna klawiatura bezprzewodowa (rozdzielana na 2 części) NocFree Lite Split

Aby to zapewnić, bezprzewodowa klawiatura mechaniczna NocFree Lite Split składa się z dwóch niezależnych części, co zapewnia wygodę użytkownika. A jeśli chcesz używać ją inaczej, lewą i prawą stronę klawiatury można bez wysiłku połączyć. Dzięki NocFree możesz zacząć od całkowicie połączonej klawiatury i stopniowo ją rozdzielać, gdy ramię zacznie odczuwać napięcie. Korzyści z tej drugiej pozycji wykraczają poza wygodę. Pustka pomiędzy dwiema połówkami klawiatury może zapewnić doskonałe miejsce na biurku, na którym można umieścić dokumenty, mysz lub tablet do robienia notatek.

Elegancki, regulowany układ NocFree Lite Split składa się z 65 klawiszy zapewniających najwyższą produktywność. Dzięki niezbędnym klawiszom zapewniającym wszystkie potrzebne funkcje klawiatura nie jest tylko gadżetem. Oferuje olśniewającą gamę 31 efektów świetlnych, które można dostosować do własnego wyboru koloru, jasności i szybkości przejścia. Aby umożliwić dalszą personalizację, NocFree Lite oferuje kilka opcji klawiszy, które mogą odpowiadać Twojemu unikalnemu stylowi i preferencjom.

NocFree Lite Split jest wyposażona w podpórkę pod nadgarstki wykonaną z jednego kawałka orzecha włoskiego. Można go również dzielić z klawiaturą i łagodzi nacisk dłoni w obu ustawieniach użytkowania. Wykonano i przetestowano 20 prototypów NocFree Lite, a klawiatura jest już gotowa do produkcji. Ideą projektu jest przeniesienie dzielonych klawiatur z niszy do głównego nurtu, w związku z czym twórcy prowadzą obecnie kampanię crowdfundingową, w ramach której potencjalni nabywcy mogą zamówić jednostkę w przedsprzedaży za 166 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Nocfree