Minimal Phone przypomina BlackBerry, ale korzysta z technologii E Ink

Minimal Phone pozwala na niekończące się przewijanie dzięki ekranowi dotykowemu E Ink, 4-dniowemu czasowi działania i MnmlOS

Minimal Phone z ekranem E Ink

Minimal Phone przeciwstawia się obecnym trendom na rynku smartfonów, wykorzystując niemal kwadratowy wyświetlacz E Ink połączony z klawiaturą w stylu BlackBerry. System operacyjny MnmlOS skupia się na najważniejszych funkcjach telefonu i eliminuje sieci społecznościowe. Minimal Phone oferuje alternatywę dla współczesnego smartfona — zapewnia użytkownikom smartfon, który nie odrywa ich od realnego świata i nie przeszkadza powiadomieniami.

Urządzenie działa bez dostępu do sieci społecznościowych, gier i wykorzystuje MnmlOS, znacznie uproszczony system operacyjny, który oprócz najpotrzebniejszych aplikacji mobilnych obsługuje proste widżety i aplikacje innych firm, takie jak Uber.

Producent nie potwierdził jeszcze, czy system będzie oparty na systemie Android. Interfejs użytkownika w dużej mierze oparty na tekście wyświetlany jest na niemal kwadratowym ekranie dotykowym E Ink, co sprawia, że smartfon nie nadaje się do wyświetlania filmów, ale powinien pozostać czytelny w intensywnym świetle słonecznym.

Wyświetlacze E Ink są też wyjątkowo energooszczędne, co oznacza, że bateria o pojemności 4000 mAh powinna wystarczyć na co najmniej cztery dni.

Sprawdź też: Polski Mudita Pure nagrodzony A’Design Award 2020!

Ładowanie od 0 do 80% zajmuje 30 minut, a pełne naładowanie – godzinę. Mówi się, że klawiatura pod wyświetlaczem umożliwia szybsze pisanie, szczególnie w porównaniu z klawiaturą ekranową typowo powolnego ekranu E Ink. Na bieżących renderowanych obrazach klawisze wydają się bardzo płaskie i nie tak dotykowe, jak w nowszych smartfonach BlackBerry.

Minimal Phone z ekranem E Ink
Minimal Phone z ekranem E Ink

Producent nie potwierdził jeszcze żadnych szczegółów na temat ceny i dostępności Minimal Phone. Z kolei osoby, które zapiszą się na listę oczekujących na stronie producenta, otrzymają wcześniejszy dostęp do smartfona. Ponieważ do tej pory opublikowano jedynie rendery, nie jest jasne, jak daleko posunął się rozwój urządzenia.

Pomijając możliwości oprogramowania, Minimal Phone ma również imponujący sprzęt. Pod maską kryje się procesor MediaTek 6769 z 6 GB RAM-u, 128 GB pamięci i akumulatorem o pojemności 4000 mAh, który po pełnym naładowaniu powinien wystarczyć na tydzień.

Minimal Phone ma Bluetooth 5.0, dwuzakresowe Wi-Fi, NFC i 4G LTE. Telefon ma 4,7 cala wysokości, 2,8 cala szerokości i 0,39 cala (lub 10 mm) grubości. Ma czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania, port USB-C, pojedynczą tackę na kartę SIM, główny aparat 12 MP i przednią kamerkę do selfie 8 MP, a co najbardziej imponujące, wciąż ma wejście AUX 3,5 mm, całkiem dosłownie dając Ci to, co najlepsze ze wszystkich światów!

Minimal Phone - widok z przodu

Minimal Phone dostępny jest na Indiegogo w obniżonej cenie 325 dolarów i został zaprojektowany tak, aby można go było w pełni naprawić, zgodnie z najnowszymi przepisami UE.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Minimal | NotebookCheck