OPPO i Nokia podpisały umowę o wzajemnej licencji na patenty 5G

OPPO podpisało globalną umowę o wzajemnej licencji patentowej z Nokią obejmującą standardowe patenty w zakresie 5G i innych technologiach komunikacji komórkowej.

Tym samym spór z Nokią został zakończony, a obie strony rozwiążą wszystkie procesy patentowe toczące się we wszystkich jurysdykcjach. Szczegółowe warunki porozumienia są poufne. Umowa dotyczy również marki OnePlus. Jako właściciel kluczowych praw patentowych dotyczących standardu 5G i światowy lider w dziedzinie innowacji inteligentnych urządzeń, OPPO jest zarówno innowatorem, jak i podmiotem wdrażającym standardy technologiczne.

Na 31 grudnia 2023 roku firma OPPO wdrożyła w ponad 40 krajach i regionach patenty na standardy komunikacji 5G, w sumie: ponad 5900 rodzin patentów na całym świecie, ponad 3300 patentów na standardy 5G zgłoszonych do ETSI i ponad 11 000 dokumentacji standardowej przesłanej do 3GPP.

Według raportu 5G z 2023 roku opracowanego przez Chińską Akademię Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (CAICT) oraz raportu IPlytics opublikowanego w październiku 2023 r., OPPO plasuje się wśród czołowych firm na świecie pod względem liczby patentów istotnych dla standardu 5G.

Infografika: Patenty 5G OPPO (stan na 31 grudnia 2023 r.)
Infografika: Patenty 5G OPPO (stan na 31 grudnia 2023 r.)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Oppo Polska