W Orange Flex przekażesz numer przez aplikację!

Usługa komórkowa w modelu subskrypcyjnym Orange Flex jako pierwsza na rynku umożliwia przekazanie numeru przez aplikację mobilną.

Orange Flex - mobilna usługa subskrypcyjna

W Orange Flex udostępniono usługę przekazania numeru innej osobie. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i można zrobić to w całości poprzez aplikację mobilną. Można oddać zarówno swój numer główny, jak i numery dodatkowe. To pierwsza na rynku opcja przekazania numeru innej osobie, którą można wykonać w pełni cyfrowo i samodzielnie – bez konieczności korzystania ze wsparcia konsultanta oraz podpisywania dokumentów.

Numer, który chcemy przekazać, musi być aktywny. Proces składa się z dwóch części. Najpierw użytkownik oddający numer wybiera w aplikacji Orange Flex opcję Przekaż numer. Następnie wpisuje kod weryfikacyjny otrzymany SMS-em i potwierdza, że chce rozpocząć proces oddania numeru. Na koniec zostanie otrzyma kod transferu, który należy podać nowemu właścicielowi numeru.

Osoba przejmująca numer wpisuje w swojej aplikacji otrzymany kod transferu lub skanuje kod QR z aplikacji poprzedniego właściciela numeru. Ma na to 10 dni. I już – w tym momencie można przejść do standardowych czynności wymaganych do aktywacji numeru tj. potwierdzenie tożsamości i wybór karty SIM lub eSIM oraz metody płatności za subskrypcję.

Koszt usługi przekazania numeru to 50 zł, pokrywa go osoba przejmująca numer. Taka dwuetapowa konstrukcja procesu z jednej strony jest prosta dla użytkowników, z drugiej – zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo dostęp do aplikacji Orange Flex jest chroniony uwierzytelnieniem dwuskładnikowym.

Z możliwości przekazania numeru innemu użytkownikowi chętnie skorzystają rodzice, których dzieci się usamodzielniają i chcą przejąć płacenie swoich rachunków. Usługa przyda się również tym z Was, którzy dotychczas administrowali numerem partnera czy partnerki, a teraz decydują się go oddać. Numer nowemu właścicielowi możecie tak naprawdę przekazać praktycznie w każdej sytuacji, gdy zarządzacie numerem dodatkowym i z jakiegoś powodu wolelibyście mieć go na oddzielnym koncie Orange Flex.

Orange Flex to oferta komórkowa całkowicie dostępna w aplikacji. Bardziej elastyczna niż abonament, prostsza niż oferta na kartę. Łatwo przenosisz numer, a Plan zmieniasz wtedy, kiedy potrzebujesz – nawet raz na miesiąc. Zapominasz o długich umowach i okresach wypowiedzenia. A do tego masz GB i rozmowy bez limitu, 5G oraz eSIM.

30 zł na start w Orange Flex

Skorzystaj z naszego kodu polecającego, a dostaniesz 30 zł, które wykorzystasz na Flexa lub zwrócisz sobie na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod LUKASZ8U1K przed wyborem metody płatności i aktywuj Plan. Jeśli aktywujesz plan i zostaniesz w Orange Flex ponad miesiąc, to my również otrzymamy nagrodę zgodną z obecnie obowiązującym cennikiem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orange Polska