Apple Watche bez funkcji „tlen we krwi” trafiają do sprzedaży w USA

Nowe wersje smartwatchów Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 są już dostępne w USA, aby ominąć amerykański zakaz.

Apple Watch Series 9 - wyświetlacz
Apple Watch Series 9 – wyświetlacz

Po przegranej próbie wstrzymania zakazu sprzedaży swoich najnowszych zegarków Apple Watch, gigant twierdzi, że od 18 stycznia 2024 roku, będzie sprzedawać w Stanach Zjednoczonych modele Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 bez funkcji pomiaru tlenu we krwi. Zmienione zegarki będą dostępne na stronie internetowej Apple’a od godziny 9:00 czasu wschodniego, a także będą dostępne w sklepach detalicznych Apple’a.

Jeśli obecnie masz zegarek Apple Watch z funkcją pomiaru tlenu we krwi, Apple twierdzi, że nie będzie to miało „żadnego wpływu” na te urządzenia.

Złożenie wniosku sądowego na początku tego tygodnia potwierdziło, że amerykańskie służby celne zatwierdziły wersje zegarków Apple Watch z usuniętymi funkcjami tlenu we krwi. Według Bloomberga Apple opracowało obejście oprogramowania.

Oto pełne oświadczenie Apple złożone przez rzeczniczkę Apple Nikki Rothberg:

Odwołanie Apple’a jest w toku i uważamy, że Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Federalnego powinien zmienić decyzję USITC. Zdecydowanie nie zgadzamy się z decyzją USITC i wynikającymi z niej nakazami.

Do czasu odwołania Apple podejmuje kroki, aby zastosować się do orzeczenia, zapewniając jednocześnie klientom dostęp do Apple Watchów z ograniczonymi funkcjami. Kroki te obejmują wprowadzenie wersji Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 w Stanach Zjednoczonych bez funkcji tlenu we krwi. Nie ma to wpływu na zakupione wcześniej zegarki Apple Watch wyposażone w funkcję pomiaru tlenu we krwi.

Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 bez funkcji tlenu we krwi będą dostępne w witrynie apple.com od 6:00 czasu pacyficznego 18 stycznia oraz w sklepach Apple Store od 18 stycznia”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | The Verge