Aktualizacja firmware’u 6A321 dla słuchawek AirPods 3

Apple udostępniło aktualizację oprogramowania sprzętowego w wersji 6A321 dla słuchawek bezprzewodowych AirPods 3.

AirPods 3. generacji z dźwiękiem przestrzennym

Jeśli masz parę bezprzewodowych słuchawek AirPods trzeciej generacji firmy Apple, to warto wiedzieć o nowej aktualizacji oprogramowania sprzętowego, która została dla nich udostępniona. Wersja oprogramowania sprzętowego w wersji 6A321 została po raz pierwszy udostępniona dla słuchawek AirPods (3. generacji) w środę po południu, to kolejna aktualizacja po poprzedniej wersji firmware’u 6A317 wydanej przez firmę Apple w grudniu ubiegłego roku.

Przeczytaj też: AirPods 4 z nowym wyglądem i etui oraz ANC?

Choć Apple regularnie wydaje nowe oprogramowanie sprzętowe dla swoich bezprzewodowych słuchawek, firma z Cupertino niechętnie udostępniania szczegóły zmian w tych aktualizacjach. Wygląda na to, że tym razem nie będzie inaczej…

Cytując informacje o wersji udostępnione na stronie internetowej Apple’a „Informacje o uaktualnieniach oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods”, oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods 6A321 zawiera jedynie „Poprawki błędów i inne ulepszenia”.

Nie wiadomo dokładnie, jakie błędy naprawia ta aktualizacja ani jakie ulepszenia wnosi ona do komfortu użytkownika, ale jest ona zalecana wszystkim użytkownikom, ponieważ jeśli Apple widzi potrzebę zmiany czegoś w swoich bezprzewodowych produktach audio w drodze aktualizacji oprogramowania, to prawdopodobnie warto ją mieć. Nowa wersja może poprawić jakość dźwięku, łączność lub coś innego – cokolwiek to jest, jest mało prawdopodobne, że będzie to coś poważnego.

Jeśli nie wiesz, jakie oprogramowanie sprzętowe działa na Twoich słuchawkach AirPods (3. generacji) lub innym modelu lub generacji, możesz łatwo sprawdzić te informacje, podłączając je do iPhone’a i przechodząc do UstawieniaBluetooth i dotykając informacji (i)- przycisk obok urządzenia na tej liście. Numer wersji oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods jest wyświetlany w polu Wersja.

Obecnie Apple nie oferuje prostego procesu wymuszania aktualizacji oprogramowania na słuchawkach AirPods z telefonu iPhone, iPada lub komputera Mac. Zamiast tego Apple twierdzi, że aby aktualizacja oprogramowania została zainstalowana automatycznie, muszą zostać spełnione następujące warunki:

  • słuchawki AirPods muszą się ładować,
  • słuchawki AirPods muszą znajdować się w zasięgu Bluetooth Twojego iPhone’a, iPada lub Maca,
  • Twój iPhone, iPad lub Mac musi znajdować się w zasięgu połączonej sieci Wi-Fi.

Jeśli nie możesz spełnić tych kryteriów, możesz zabrać słuchawki AirPods do sklepu Apple Store lub autoryzowanego serwisu w celu ich aktualizacji. Może to być jedyny sposób na „wymuszenie” aktualizacji i jest to jedyna opcja dla użytkowników Androida, którzy lubią korzystać ze słuchawek AirPods i nie mają do dyspozycji iPhone’a, iPada ani komputera Mac.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple