Ultrakompaktowy e-czytnik Fanmu to także odtwarzacz MP3 z obsługą Bluetooth

Fanmu – wyjątkowo kompaktowy e-czytnik, który może służyć jako odtwarzacz muzyki, trafił właśnie do sprzedaży

Fanmu - kompaktowy czytnik e-booków
Fanmu – kompaktowy czytnik e-booków

Nowy e-czytnik, Fanmu, jest już dostępny i ma wyróżniać się na tle innych e-czytników szczególnie kompaktowymi wymiarami. W pewnym sensie mały rozmiar jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem: jest mało prawdopodobne, aby Fanmu zapewniał duży komfort czytania e-booków w praktyce, przynajmniej podczas czytania przez dłuższy czas, ale dzięki swoim wymiarom wynoszącym zaledwie 61 x 97,7 x 9 milimetrów urządzenie jest wyjątkowo przenośne i praktycznie mieści się w dłoni. Ważący zaledwie 88 gramów e-czytnik jest również bardzo lekki.

Sprawdź też: Nowe modele kolorowych czytników e-booków Onyx Boox: Note Air 3 C i Tab Ultra C Pro 

Czytnik ma ekran o przekątnej 3,52 cala i rozdzielczości 240 x 360 pikseli. Czytając e-booki użytkownicy muszą często przewracać strony — w jednym wierszu mieści się zaledwie sześć słów. Kolejne duże ograniczenie do rozważenia: Fanmu może obsługiwać tylko pliki tekstowe, a nie pliki EPUB lub PDF. Konwersja na pliki tekstowe jest zwykle możliwa, ale formatowanie zostaje wówczas całkowicie utracone.

Fanmu można również używać jako odtwarzacza MP3, w takim przypadku można go podłączyć do słuchawek Bluetooth. Posiada także zewnętrzne przyciski regulacji głośności. Dostępny jest slot na kartę microSD, a pojemność baterii określono na 850 mAh. Urządzenie posiada też podświetlenie ekranu.

Fanmu można kupić w specjalistycznym sklepie Good E Reader za niecałe 150 dolarów, do czego dochodzą koszty wysyłki i cła importowe. Czytelnikom poszukującym czytnika e-booków prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli zaopatrzą się w Kindle lub Kobo Libra 2.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | Good E Reader