Serial „Kartoteka policyjna” już w Apple TV+

Nowy policyjny dramat kryminalny „Kartoteka policyjna” zadebiutował dziś z dwoma odcinkami w serwisie Apple TV Plus.

Serial „Kartoteka policyjna” w Apple TV+ od 10 stycznia 2024 roku

Pierwszym serialem oryginalnym Apple TV+ w tym roku jest nowy brytyjski dramat kryminalny zatytułowany Kartoteka policyjna (tyt. oryg. Criminal Record), w którym występują Peter Capaldi i Cush Jumbo. Pierwsze dwa odcinki są już dostępne do obejrzenia w serwisie streamingowym, a kolejne odcinki tego sezonu będa pojawiać się co tydzień w środy.

Wygląda na to, że Apple rozpoczyna rok 2024 dużym przytupem, bo Kartoteka policyjna spotkał się z dużym uznaniem krytyków. Obecnie serial w serwisie Rotten Tomatoes otrzymał rekomendacje w 100%.

W Kartotece policyjnej detektyw June Lenker (w tej roli Cush Jumbo) mierzy się z głównym inspektorem Danielem Hegartym (w tej roli Peter Capaldi) w związku z okolicznościami starej sprawy o morderstwo.

Anonimowa informacja sugeruje, że wyrok skazujący w procesie o morderstwo mógł zostać wydany pod fałszywym pretekstem. June chce poznać prawdę, tymczasem Hegarty’emu najwyraźniej bardziej zależy na ochronie własnego dziedzictwa. Serial wplata fabułę kryminalnego thrillera w analizę brytyjskiego systemu policyjnego, w tym systematyczne problemy rasizmu i niedoskonałości instytucjonalnych.

Kartoteka policyjna będzie emitowana co tydzień w środy, po dzisiejszej premierze dwóch odcinków. Finał zostanie wyemitowany 21 lutego 2024 roku. Zagadka zostanie rozwiązana pod koniec sezonu, ale twórcy pozostawili otwarte drzwi dla wielu wątków, które mogą zostac pociągnięte w kolejnych sezonach serialu.

To mocny początek dla Apple TV+, który wkracza w czwarty rok istnienia usługi przesyłania strumieniowego. W najbliższy piątek Apple TV+ udostęĻni swoim abonentom epicki film Martina Scorsese Czas krwawego księżyca. A pod koniec miesiąca pojawi się długo oczekiwana kontynuacja Band of Brothers, Władcy przestworzy (tyt. oryg. Masters of the Air).

Oglądaj serial Kartoteka policyjna, który zadebiutuje w Apple TV+ już 10 stycznia 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+