Nowe okulary AR Xreal Air 2 Ultra już w przedsprzedaży!

Inteligentne okulary Air 2 Ultra firmy Xreal za 699 dolarów, które obejmują pełne śledzenie 3D, będą dostarczane od marca 2024 roku.

Xreal Air 2 Ultra

Firma Xreal, zajmująca się rzeczywistością rozszerzoną, zaprezentowała nową pozycję w swojej ofercie okularów z serii Air: Air 2 Ultra za 699 dolarów. Okulary Air 2 Ultra, które programiści mogą już dziś zamówić w przedsprzedaży z dostawą rozpoczynającą się w marcu, mają ostatecznie konkurować z zestawami słuchawkowymi Meta Quest 3 i Apple Vision Pro. Są pełniejsze niż model Air 2 za 399 dolarów, który Xreal (dawniej Nreal) wprowadził na rynek pod koniec ubiegłego roku i oferuje pełne śledzenie pozycyjne (sześć stopni swobody, czyli 6DOF) w typowej obudowie przypominającej okulary przeciwsłoneczne Xreal.

Xreal Air 2 Ultra nadają się nie tylko do oglądania telewizji lub grania w gry na płaskim wyświetlanym ekranie, ale także do uruchamiania wciągających aplikacji AR, co jest dokładnie tym, co Xreal ma nadzieję, że programiści z nimi zrobią.

Air 2 Ultra ma być pełnoprawnym urządzeniem do „działań przestrzennych”, podobne do swojego wcześniejszego urządzenia Light do mieszanej rzeczywistości, które również oferowało śledzenie 6DOF. Podobnie jak reszta linii Air, Air 2 Ultra wyświetla unoszący się obraz przed oczami użytkowników. Dodaje jednak dwie kamery 3D, po jednej z każdej strony okularów, które mogą mapować otoczenie użytkownika i włączać funkcje specjalne, takie jak śledzenie dłoni. Dzięki temu programiści mogą tworzyć aplikacje, które łączą przestrzeń fizyczną i cyfrową, zamiast po prostu wyświetlać konwencjonalną grę, aplikację lub kanał wideo, jak Air 2.

Air 2 Ultra oferuje pole widzenia 52 stopni w porównaniu do 46 stopni w Air 2 — oba produkty charakteryzują się jasnością 500 nitów, ekranem 1080p dla każdego oka i częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Model Ultra jest jednak nieco cięższy i waży 80 gramów w porównaniu do 72 gramów w przypadku standardowych okularów Air 2. Podobnie jak Air 2, można je podłączyć do szeregu urządzeń, w tym komputerów z systemem macOS i Windows, a także telefonów Samsung z systemem Android i do iPhone’a 15. Na urządzeniach z Androidem, macOS i Windows będą one obsługiwać środowisko Nebula AR firmy Xreal.

Model inteligentnych okularów Air 2 Ultra od Xreal jest na razie skierowany głównie do programistów, ale będzie sprzedawany za pośrednictwem witryny Xreal każdemu zainteresowanemu, z wysyłką do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin, Japonii, Korei, Francji, Niemiec, Włoch, Czech i Holandii. Air 2 jest obecnie dostępny dla konsumentów w USA, Europie i Azji.

Nowy model został zaprezentowany wkrótce po ogłoszeniu przez Xreal, że dostarczył do tej pory 350.000 par okularów AR i w 2024 roku rozszerzy dostępność Air 2 na więcej krajów.

Opcje rzeczywistości mieszanej w starszych okularach Light były dość prymitywne, a ich zmiana, aby zaoszczędzić trochę na wadze i pieniądzach, miało sens. Jednak ponowne dodanie śledzenia 6DOF pozwala Xreal bardziej bezpośrednio konkurować z najbardziej znanymi amerykańskimi konkurentami: Apple i Meta.

Plotki głoszą, że Apple Vision Pro za 3499 dolarów ma zostać wprowadzone na rynek w lutym tego roku i Apple obiecało, że programiści będą mogli tworzyć przestrzennie wciągające wrażenia na wyświetlanych płaskich ekranach. Meta Quest 3 za 499 dolarów, które zadebiutowało w październiku ubiegłego roku, łączy w sobie pełnoprawną rzeczywistość wirtualną z aplikacjami rzeczywistości mieszanej, takimi jak cyfrowe gry stołowe. Obydwa zestawy wykorzystują rzeczywistość mieszaną typu passthrough, która nakłada cyfrowe obiekty na przekaz wideo, a nie bezpośrednią projekcję oferowaną przez Xreal — chociaż Meta pracuje nad okularami AR opartymi na projekcji, bardziej podobnymi do Air 2 Ultra, a Apple prawdopodobnie robi to samo.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xreal | The Verge