Okulary AR Xreal Air 2 są już w przedsprzedaży!

Okulary Xreal Air 2 i Air 2 Pro wyposażone są duży wyświetlany ekran i trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w przyszłym miesiącu w cenie od 399 USD do 449 USD.

Okulary AR Xreal Air 2

Firma Xreal uruchomiła przedsprzedaż najnowszej generacji inteligentnych okularów do rzeczywistości rozszerzonej, Xreal Air 2 i Xreal Air 2 Pro, których premiera odbędzie się w listopadzie 2023 roku w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Włoszech. Okulary AR są kontynuacją pierwszej generacji okularów Xreal Air (Nreal Air), które ukazały się w zeszłym roku pod dawną nazwą firmy Nreal. Ceny zaczynają się od 399 dolarów. Można je podłączyć do telefonów, komputerów i różnych urządzeń do gier, aby wyświetlać obraz przez parę okularów przeciwsłonecznych.

Okulary Xreal Air 2 to iteracyjne ulepszenie oryginalnego modelu Air za 379 dolarów. Posiadają wyświetlacze Micro OLED do wyświetlania przed oczami ekranu o rozdzielczości 1920✕1080 pikseli, w tej samej rozdzielczości, co oryginalny Air. Zapewniają jednak jaśniejszy obraz niż poprzedni model (500 nitów w porównaniu do 400 nitów w modelu Air) i są o około 10 procent cieńsze i lżejsze od wersji pierwszej generacji, która ważyła 79 gramów. To czyni je nieco cięższymi niż około 50-gramowe inteligentne okulary Ray-Ban Meta, które są wyposażone w aparat, ale nie mają wbudowanego wyświetlacza.

Xreal twierdzi, że poprawiło zauszniki i noski, aby zapewnić również wygodniejsze dopasowanie, a także obiecuje, że przeprojektowano system audio, aby dźwięk docierał bezpośrednio do uszu, bez przedostawania się go do reszty pomieszczenia.

Okulary AR Xreal Air 2

Air 2 Pro, którego cena zaczyna się od 449 dolarów, zapewnia jedną dużą dodatkową funkcję: kontrolę przyciemniania, opcję wykorzystującą szkło elektrochromatyczne do kontrolowania ilości światła przepuszczanego przez okulary, od pełnej przezroczystości po odcień zaciemnienia. Obydwa modele mają pojawić się w USA i Wielkiej Brytanii od połowy do końca listopada, a na pozostałych rynkach europejskich pojawią się w grudniu. Są już dostępne w Chinach i Japonii.

W przeciwieństwie do wielu okularów rzeczywistości rozszerzonej, w tym okularów Light pierwszej generacji Xreal, modele Air 2 i Air 2 Pro nie są wyposażone w kamery śledzące lub rejestrujące otoczenie użytkownika. Oznacza to, że nie mogą robić niektórych rzeczy, które ludzie często kojarzą z okularami AR, np. przyklejać wirtualnych obiektów do ścian lub podłóg.

Okulary AR Xreal Air 2

Zamiast mocno mieszać elementy fizyczne i wirtualne, zaprojektowano je do użytku jako duży wirtualny ekran, który będzie unosił się przed Twoją twarzą. Chociaż nie jest to wcale nowa koncepcja, Xreal stworzył by była łatwa w użyciu i (jak na standardy okularów AR) całkiem normalnie wyglądającą. Daje także prawdziwy widok na świat zewnętrzny zamiast przekazu wideo, takiego jak Apple lub Meta. Wadą jest to, że nawet przy tak zwiększonej jasności zazwyczaj uzyskasz pewną przezroczystość obrazu w każdym pomieszczeniu oprócz bardzo ciemnego.

Zreal Air 2 wykorzystuje kabel USB-C z wyjściem USB-C lub HDMI do połączenia z szeroką gamą obsługiwanych urządzeń. Xreal zachwala obsługę Valve Steam Deck, Asus ROG Ally i Nintendo Switch wraz z konsolami Xbox i PlayStation, urządzeniami iOS i Android oraz komputerami PC i Mac.

Okulary AR Xreal Air 2

Ta długa lista ma sens, ponieważ jest to zasadniczo monitor zewnętrzny — powinieneś móc go podłączyć niemal do wszystkiego! Kupujący mogą wybierać spośród okularów w kolorze grafitowoszarym lub karminowoczerwonym i dodać opcjonalną samoprzylepną nakładkę dostępną w sześciu kolorach: granatowym, królewskim niebieski, „verdigris”, „dereń”, „żonkil” i „zielony dartmouth”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xreal | The Verge