FINTIN V1 umożliwia szybkie wysyłanie SMS-ów bez patrzenia na klawiaturę

ONECOME wprowadza na rynek innowacyjną, przenośną klawiaturę FINTIN V1 z 6 padami do pisania bezwzrokowego.

Klawiatura Fintin V1 od Onecom do pisania bezwzrokowego
Klawiatura Fintin V1 od Onecom do pisania bezwzrokowego

Firma ONECOME zaprezentowała 6-padową klawiaturę przenośną FINTIN V1. To innowacyjne urządzenie Bluetooth umożliwia użytkownikom pisanie bez patrzenia na ekran, dzięki zastosowaniu łatwych do zapamiętania zestawów klawiatur odpowiadających zwykłemu układowi QWERTY. Ta kompaktowa klawiatura umożliwia szybkie wprowadzanie tekstu podczas noszenia zestawów AR/VR/XR.

W przeciwieństwie do tradycyjnej klawiatury z dziesiątkami klawiszy, FINTIN wykorzystuje znacznie mniej przycisków, które można łatwo zidentyfikować bez patrzenia. Dzięki temu każdy użytkownik może śmiało wpisywać długie odpowiedzi tekstowe i treści bez patrzenia.

Wszystkie telefony z barem i klapką z dawnych czasów miały fizyczne klawiatury. W połączeniu z oprogramowaniem do wprowadzania tekstu T9 użytkownicy telefonów mogli wysyłać SMS-y bez patrzenia na klawiaturę. Nowoczesne smartfony i inne urządzenia komputerowe często korzystają z klawiatur QWERTY z dziesiątkami klawiszy, które trudno zmieścić w kompaktowym palmtopie. Klawiatury ekranowe są trudne w obsłudze dla osób niewidomych. Ponadto konwersja mowy na tekst jest ograniczona do cichszych lokalizacji i może zostać podsłuchana.

FINTIN V1 rozwiązuje te problemy dzięki kompaktowej klawiaturze, która odwzorowuje układ klawiatury QWERTY na grupę 6 padów przypominających kontroler do gier. Klawisze te są dalej podzielone na 4 przyciski „kierunkowe”, które pozwalają użytkownikom wybrać, który z 6 przypisanych klawiszy chcą wpisać. Dzięki temu FINTIN może używać dużych przycisków do pisania, nawet jeśli nie ma nano-wyświetlacza.

Klawiatura Bluetooth 5.0 łączy się z komputerami, tabletami i smartfonami, umożliwiając szybkie pisanie nawet podczas noszenia zestawów AR/VR/XR. FINTIN działa ponad 60 godzin, jest wodoodporny i waży tylko 2,47 uncji (70 gramów), co pozwala na wygodne noszenie go na szyi lub nadgarstku. Dotykowe sprzężenie zwrotne zapewnia pozytywną reakcję na wprowadzanie danych, a 11 klawiszy przednich i 4 klawisze modyfikujące umożliwiają użytkownikom wprowadzanie klawiszy takich jak CTRL i aktywowanie sterowania głosowego, gdy mają zapewnioną prywatność.

Cena i dostępność nie zostały jeszcze ogłoszone na stronie internetowej urządzenia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja prasowa Onecom | NotebookChekc