Garmin zapowiedziało spore ulepszenia w aplikacji Garmin Connect™

Nieliczni szczęśliwcy mogą już teraz pobrać ulepszoną wersję beta, a pełna wersja aplikacji Garmin Connect™ pojawi się jeszcze w tym roku.

Przeprojektowany ekran główny aplikacji Garmin Connect
Przeprojektowany ekran główny aplikacji Garmin Connect

Firma Garmin udostępniła 8 stycznia nową wersję beta aplikacji Garmin Connect™. Nowe kategorie na stronie głównej, takie jak W centrum uwagi, W skrócie, Wydarzenia, Plany treningowe i Wyzwania, są teraz dostępne po raz pierwszy. Aplikacja dostosuje, które dane będą widoczne, w oparciu o Twoje priorytety treningowe i urządzenie, z którego korzystasz. Garmin udostępniło także opcję zapisu do pobrania wersji beta „losowo” użytkownikom Connect (będziesz mógł skorzystać tylko wtedy, gdy zobaczysz wyskakujące okienko w samej aplikacji, w przeciwnym razie będziesz musiał poczekać do ostatecznej premiery), a ostateczna wersja zostanie udostępniona w pierwszej połowie 2024 roku.

Sprawdź także: Nowa aktualizacja dodaje funkcje do smartwatchów Amazfit Cheetah

Obecna aplikacja Garmin Connect to gęsty labirynt, który wymaga kilku kliknięć w podmenu, aby wyświetlić konkretne dane. Na targach CES 2024 firma Garmin ogłosiła ulepszoną wersję beta Connect, która na pierwszy rzut oka rozwiązuje większość problemów, z którymi borykają się użytkownicy zegarków w aktualnej wersji.

Garmin obiecuje użytkownikom „prostszą, łatwiejszą do dostosowania stronę główną, na której mogą przeglądać dane, które mają największy wpływ na ich cele zdrowotne i kondycyjne”. Na nowej stronie głównej wersji beta Garmin Connect będziesz mieć możliwość wyróżnienia tego, co najbardziej Cię motywuje, od tygodniowego harmonogramu planu treningowego lub wyzwań po sekcję W centrum uwagi, zawierającą aktualny stan treningu i trendy aktywności.

Sekcja W skrócie wydaje się dość podobna do obecnego systemu, z tą różnicą, że zestawia obok siebie dwa wskaźniki, takie jak Analiza snu i Obciążenie treningowe, dzięki czemu można szybciej znaleźć dane, których szukasz.

Przeprojektowana aplikacja mobilna Garmin Connect

Ciekawym narzędziem jest sekcja „W centrum uwagi” (In-Focus). Skupia się na „Twoich najważniejszych statystykach”, co oznacza, że jest dostosowana do posiadanego zegarka i rodzaju aktywności, które zazwyczaj wykonujesz.

W jednym z przykładów pokazanym przez firmę Garmin skupiono się na gotowości treningowej biegacza — statystce znalezionej w zegarkach Forerunner 265 lub Instinct 2X Solar — wraz z takimi danymi, jak pozostały czas regeneracji, wynik snu i poziom stresu. Ale w innym przykładzie uwydatniono stan wytrenowania biegacza, skupienie się na obciążeniu i równowadze, trendy VO₂ Max i stan HRV.

Jeśli chcesz umieścić nadchodzące wyścigi w Kalendarzu Garmina, zobaczysz je w sekcji Wydarzenia, zawierającej zegar odliczający czas do dnia wyścigu i aktualne informacje o pogodzie. Jak wspomniano powyżej, swoje postępy będziesz widzieć w aplikacji Garmin Coach lub w niestandardowym planie treningowym na tydzień, wraz z wyzwaniami.

Żadna z tych funkcji nie jest nowa, ale trzeba było się ich naszukać w aplikacji. Teraz Garmin zadba o to, aby wszystkie te dane były dostępne w jednym widoku, z możliwością dotknięcia dowolnego wskaźnika lub widżetu, aby uzyskać więcej informacji.

Ekrany aplikacji Garmin Connect

To przeprojektowanie aplikacji Garmin Connect wydaje się podobne do tego, jak Fitbit przeprojektował swoją aplikację pod koniec ubiegłego roku, skupiając się na konfigurowalnych zakładkach „Dzisiaj” i „Trener”. Chociaż to przeprojektowanie okazało się kontrowersyjne, wydaje się, że zmiana ta nie wywoła zamieszania, ponieważ jedyna zmiana dotyczy karty głównej, a pozostałe menu aplikacji pozostają niezmienione.

Garmin wykorzystał także swoje stoisko na targach CES 2024 do zaprezentowania nowego hybrydowego zegarka Lily 2 i czujnika tętna mocowanego do staników sportowych. Ale niezależnie od tego, jakiego zegarka Garmin używasz, udoskonalona aplikacja Garmin Connect będzie prawdopodobnie dla Ciebie istotna.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Garmin | Android Central