Belkin na CES 2024: stojak do iPhone’a 360 stopni, ładowarki Qi2 i GaN

Na targach CES 2024 firma Belkin przedstawia pierwszy stojak na aparat do iPhone’a umożliwiający śledzenie użytkownika, ładowarki z Qi2 i GaN.

Stojak Belkin Stand Pro do iPhone'a z DockKit Apple'a i MagSafe
Stojak Belkin Stand Pro do iPhone’a z DockKit Apple’a i MagSafe

Na targach CES 2024 firma Belkin zaprezentuje mnóstwo nowych akcesoriów dla posiadaczy urządzeń Apple’a, w tym zasilacze GaN, ładowarki Qi2 i pierwszą podstawkę Stand Pro do automatycznego śledzenia użytkownika przez aparat iPhone’a korzystającą ze środowiska DockKit firmy Apple. To ostatnie urządzenie obraca się i przechyla urządzenia podczas ruchu rejestrowanego obiektu.

Mechaniczna stacja dokująca do iPhone’a StandPro firmy Belkim obraca się i przechyla, aby śledzić Twoje ruchy przed kamerą. Urządzenie kosztuje 179,99 dolarów i wydaje się być pierwszym, w którym zastosowano platformę DockKit firmy Apple, umożliwiającą podłączenie urządzenia do iPhone’a bez konieczności instalowania aplikacji innej firmy.

Cylindryczna podstawa stojaka Stand Pro może obracać się o 360º, podczas gdy zmotoryzowane ramię wyposażone w MagSafe może przechylać się w górę i w dół w zakresie 90 stopni. Po umieszczeniu iPhone’a 12 lub nowszego na stojaku możesz sparować go ze swoim urządzeniem za pomocą NFC.

Można otworzyć dowolną aplikację za pomocą aparatu — na przykład FaceTime, Instagram, TikTok, WhatsApp lub Microsoft Teams — a stacja dokująca automatycznie przesunie iPhone’a, aby utrzymać Ciebie (lub obiekt) w kadrze podczas rozmów wideo lub filmowania.

Stand Pro obsługuje szybkie ładowanie bezprzewodowe o mocy do 15 W po podłączeniu do dołączonego kabla USB-C i zasilacza o mocy 30 W. Istnieje również możliwość korzystania ze Stand Pro na zasilaniu bateryjnym, co zapewni około pięciu godzin użytkowania na jednym ładowaniu. Możesz włączyć lub wyłączyć śledzenie za pomocą wbudowanego przycisku Stand Pro, a wskaźnik LED pokaże, czy śledzenie jest aktualnie aktywne.

Stojak Belkin Stand Pro

Chociaż na rynku dostępnych jest już kilka tańszych tego typu stojaków automatycznych, z czego niektóre wykorzystują sztuczną inteligencję do wychwytywania i śledzenia ruchu, to firma Belkin wydaje się pierwszą, która zintegrowała platformę DockKit firmy Apple, kładąc podwaliny pod inne kompatybilne stojaki w przyszłości.

Oprócz stojaka Stand Pro firma Belkin ogłosiła także ulepszoną wersję stojaka magnetycznego 3 w 1 BoostCharge Pro, który wykorzystuje najnowszy standard ładowania Qi2. Podobnie jak poprzedni model, ta stacja ładująca o mocy 15 W kosztuje 149,99 USD i umożliwia ładowanie telefonu, zegarka Apple Watch Series 7 lub nowszego oraz bezprzewodowych słuchawek dousznych. Dostępny jest także nowy magnetyczny power bank BoostCharge Pro z obsługą Qi2 w cenach od 39,99 USD za 5000 mAh.

Belkin BoostCharge Pro 3 w 1 z Qi2
Belkin BoostCharge Pro 3 w 1 z Qi2

Nie wiemy jeszcze, kiedy Stand Pro zostanie wydany, ale możesz sprawdzić dostępność na stronie internetowej Belkin. Tymczasem stojak BoostCharge 3 w 1 i power bank BoostCharge Pro będą dostępne w sprzedaży w marcu 2024.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Belkin | The Verge