Retro Gaming Watch to konsola i zegarek w jednym

Zegarek do gier w stylu retro Retro Gaming Watch to jednocześnie smartwatch i przenośna konsola do gier, który nosisz na nadgarsku.

Retro Gaming Watch

Retro Gaming Watch to urządzenie przenośne przypominające konsolę Game Boy Advance SP, które jest bardzo kompaktowe. Model pełni także funkcję smartwatcha, którego można nosić na ręce. Retro Gaming Watch łączy w sobie smartwatch z palmtopem do gier. Urządzenie 2 w 1 można łatwo odczepić od opaski i trzymać w dłoni.

Konstrukcja zegarka Retro Gaming Watch jest wyraźnie inspirowana urządzeniem Game Boy Advance SP, ale ma to również aspekty praktyczne. Na przykład wewnętrzny wyświetlacz można otworzyć, odsłaniając panel sterowania, przyciski startu i wyboru oraz cztery przyciski akcji w dolnej części, a także przyciski boczne. Oznacza to, że w tytuły Game Boy Advance można grać bez problemów.

POsiada wbudowany Dialog DA14706 SoC z procesorem ARM M33, który może pracować z częstotliwością do 160 MHz i może uzyskać dostęp do dwóch koprocesorów ARM M0 dla Bluetooth i czujników. Według producenta, da się także na nim grać w gry N64. Ekran ma przekątną zaledwie 1,54 cala, rozdzielczość 320✕320 pikseli i częstotliwość odświeżania 60 Hz.

Szkice projektu urządzenia Retro Gaming Watch
Szkice projektu urządzenia Retro Gaming Watch

Urządzenie będzie posiadać również dodatkowe moduły, ale będą one uzależnione od potrzeb i opinii użytkowników. Można będzie na przykład zintegrować czujnik tętna, kamerę lub gniazdo karty pamięci. Wybór materiału na obudowę również nie został jeszcze sfinalizowany.

Zewnętrzny ekran ma mieć funkcje podobne do tych, które obecnie znamy ze smartwatchów, takie jak powiadomienia, czas, stan baterii i pogoda.

Projekt Retro Gaming Watch
Projekt Retro Gaming Watch

W ramach kampanii na Kickstarterze użytkownicy mogą zarezerwować jedną sztukę w cenie 180 dolarów i otrzymają ją, jeśli projekt dojdzie do skutku. Wczesny etap prac wymaga cierpliwości, gdyż rozpoczęcie dostaw zaplanowano na listopad 2024 roku. Należy pamiętać, że oczywiście taka kampania crowdfundingowa niesie ze sobą także spore ryzyko finansowe, jeśli projekt nie trafi do realizacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | Notebookcheck