Maszyna do pisania LEGO inspirowana oryginalnym modelem

Inspiracją dla zwycięskiego projektu fanów LEGO Ideas – Maszyna do pisania była maszyna używana przez założyciela grupy LEGO Olego Kirka Kristiansena – zestaw trafi do sprzedaży 1 lipca 2021 r.

Maszyna do pisania LEGO Ideas (#21327)

Grupa LEGO ujawniła nowy zestaw Maszyna do pisania (Typewriter #21327) z serii LEGO® Ideas, który zachwyci najbardziej wytrawnych słowotwórców i fanów wszystkiego, co utrzymane jest w stylu vintage. Zaprojektowana przez fana LEGO, Steve’a Guinnessa z Chester w Wielkiej Brytanii, jako część platformy LEGO® Ideas, Maszyna do pisania jest oparta na modelu maszyny do pisania z minionej epoki, w tym używanej przez założyciela grupy LEGO Olego Kirka Kristiansena. Misternie zaprojektowana, aby odzwierciedlać funkcję i wygląd klasycznej maszyny do pisania, nowy zestaw LEGO Ideas jest wyposażona w środkowy pasek, który unosi się po każdym naciśnięciu klawiszy liter, połączony z wózkiem, który przesuwa się w poprzek podczas pisania, a także rolką dociskową, która jest prawdziwa. Do maszyny można nawet podawać prawdziwy papier – szkoda tylko, że maszyna nie pisze :)

W stosownym ukłonie w stronę utraconej sztuki pisania listów, zestaw najwyższej jakości zawiera również list napisany i podpisany przez Thomasa Kirka Kristiansena, prezesa Grupy LEGO i członka rodziny w czwartym pokoleniu, która nadal jest prywatnym właścicielem biznesu.

Oryginalna koncepcja maszyny do pisania powstała dzięki zgłoszeniu fana LEGO Steve’a Guinnessa do platformy LEGO Ideas – inicjatywy LEGO, która wykorzystuje nowe pomysły, które zostały wymyślone i na które fani głosowali. Wybrane propozycje sa wydawane jako komercyjne zestawy.

Omawiając swój pomysł, Steve powiedział: Chciałem stworzyć coś zupełnie innego niż wszystko, co kiedykolwiek robiło LEGO i pokazać, że naprawdę można zrobić z LEGO wszystko. Kupiłem starą maszynę do pisania do moich badań, a następnie bawiłem się klockami i mechanizmem, dopóki nie byłem zadowolony z projektu. Mam nadzieję, że przyniesie nostalgię takim dorosłym fanom jak ja, a młodszym fanom, którzy być może nigdy nie widzieli prawdziwej maszyny do pisania, zdziwienie i ciekawość!

Wyłącz na chwilę elektronikę i przypomnij sobie prostsze czasy, budując model LEGO® Ideas staromodnej maszyny do pisania (21327). Wygląd maszyny inspirowany jest klasycznymi urządzeniami, jakich używał założyciel Grupy LEGO Ole Kirk Kristiansen, a sam model działa i brzmi zupełnie jak jego pierwowzór. Zbudowana z klocków dźwignia czcionkowa podnosi się za każdym razem, gdy naciśniesz klawisz z literą, i połączona jest z przesuwającą się po stronie karetką. Maszyna ma również wałek, na który można nałożyć prawdziwy papier.

Stworzona przez fanów — dla fanów

Ta szczegółowa maszyna do pisania została stworzona przez fana LEGO i wygrała w głosowaniu, w którym brali udział inni fani. Do kompletu z maszyną dołączony jest list napisany przez Thomasa Kirka Kristiansena, członka czwartego pokolenia właścicieli Grupy LEGO. List możesz włożyć do maszyny, by zamienić ją w jeszcze bardziej niepowtarzalną ozdobę.

Chociaż koncepcja maszyny do pisania sięga początków XVIII wieku, projekt Steve’a i jego rozwój przez zespół projektantów LEGO uchwycił stylistykę współczesnych maszyn do pisania z XX wieku, które nadal są kultowe.

Federico Begher, wiceprezes ds. globalnego marketingu w Grupie LEGO, skomentował: Nietrudno zrozumieć, dlaczego zabytkowa maszyna do pisania ma tak trwały urok, a niesamowita replika Steve’a to całkowicie godna historia sukcesu LEGO Ideas.

Dla wielu ucieczka od połączonego świata do prostoty maszyny do pisania jest doświadczeniem podobnym do świadomego procesu budowania z klocków LEGO. Tutaj mamy zestaw LEGO, który płynnie łączy te dwa światy i podobnie jak jego prawdziwe odpowiedniki, a fani LEGO będą dumni, mogąc eksponować go w swoich domach.

Maszynę do pisania LEGO można kupić od 16 czerwca 2021 r. w ramach wcześniejszego dostępu do programu LEGO VIP, a od 1 lipca 2021 roku będzie w regularnej sprzedaży na stronie internetowej LEGO.

źródło: LEGO