Koncepcja projektora z głośnikiem TRIPO w wyjątkowym kształcie

Projektor TRIPO łączy w sobie wyjątkowy i uniwersalny kształt a do tego w kompaktowej obudowie mieści się superwydajny głośnik.

TRIPPO - koncepcja przenośnego projektora z głośnikiem

Projektory kina domowego stają się obecnie coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej użytkowników chce cieszyć się swobodą przesyłania strumieniowego z niemal każdego miejsca w domu, nawet na suficie, leżąc w łóżku. Jednak pomimo rosnącej liczby tych urządzeń, większość z nich nadal ma konstrukcje wywodzące się z projektorów przeznaczonych do użytku profesjonalnego w salach konferencyjnych w korporacji.

Jest oczywiście kilka, które przyjęły bardziej stylową estetykę i starają się dopasować do wystroju domowego salonu, ale często zachowują one pudełkowate kształty swoich pierwowzorów. Może to być wygodna forma upchania elektroniki, ale ogranicza potencjał tych urządzeń w domu.

Projekt koncepcyjny TRIPO, autorstwa Hany Belassi, rezygnuje z tradycyjnego pudełka i przyjmuje niekonwencjonalną formę, która umożliwia przechylanie projektora pod różnym kątem bez konieczności używania stojaków lub statywów.

Tradycyjny kształt pudełka to najwygodniejszy kształt dla większości urządzeń elektronicznych, ponieważ z łatwością można zmieścić w nich wiele elementów i efektywnie je rozmieścić. Nie są jednak najciekawsze wizualnie, niezależnie od tego, jak bardzo pokryjesz je wysokiej jakości materiałami, takimi jak szkło, skóra czy tkanina.

Jednak najpopularniejsze projektory inteligentnego domu nadal mają tę samą podstawową konstrukcję, co również ogranicza ich funkcjonalność. Pochylenie projektora pod żądanym kątem nie jest łatwe i trzeba albo zadowolić się krótkimi, wbudowanymi nóżkami, albo mieć odpowiedni statyw.

Opis funkcji projektora TRIPO (koncept)

TRIPO to projekt koncepcyjny inteligentnego, przenośnego urządzenia kina domowego, w którym zastosowano dziwny kształt dość grubego dysku zwężającego się ku górze. Z tyłu znajdują się cztery płaskie części, które umożliwiają ustawienie projektora w pozycji pionowej lub przechylenie go do tyłu pod trzema kątami, nawet o 90 stopni, w celu wyświetlania treści na suficie. Ponieważ działa bezprzewodowo, możesz to osiągnąć nawet bez konieczności wstawania z kanapy lub łóżka, zapewniając najwyższą wygodę i komfort w każdej sytuacji.

Oczywiście nie tylko to sprawia, że koncepcja TRIPO jest wyjątkowa. Każdy centymetr urządzenia został celowo zaprojektowany tak, aby dobrze komponował się z innymi elementami wystroju domu, od wykorzystania tkanin po elementy minimalistyczne.

Koncepcja przenośnego projektora z głośnikiem TRIPO na łóżku

Otwory wentylacyjne są dobrze ukryte pod dyskami pokrytymi tkaniną po obu stronach, zapewniając odprowadzanie ciepła bez psucia konstrukcji. To nie tylko wygląd, ponieważ przenośny zestaw kina domowego ma być potężnym, a jednocześnie wygodnym, inteligentnym systemem rozrywki, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Na przykład pomysłowa przesuwana osłona chroni przyciski i soczewki podczas podróży.

TRIPO może również pełnić funkcję prostego głośnika Bluetooth, gdy chcesz słuchać, a nie oglądać. A gdy nie jest używany, może stać się niemal dziełem sztuki rzeźbiarskiej, zwracając na siebie uwagę, jednocześnie nie narzucając się i doskonal pasując do wystroju pomieszczenia.

Mogą istnieć pewne kompromisy w zakresie specyfikacji, biorąc pod uwagę dzisiejsze opcje sprzętowe, ale to tylko kwestia czasu, zanim tego typu projekty staną się normą, a nie wyjątkiem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design