Dwustronna półka Trolley na TV i inne gadżety to dobry pomysł!

Open Floor to nie tylko dominujący trend architektoniczny w biurach i malutkich domach, to jeden z najciekawszych trendów w budownictwie mieszkaniowym.

Dwustronna szafka Trolley z kółkami na telewizor i akcesoria

Jak sama nazwa wskazuje, Open Floor to typ układu domu składający się z jednego dużego otwartego pomieszczenia, który spełnia funkcje wielu pomieszczeń. Ogólnie rzecz biorąc, jeden „wielki pokój”, jak określa się tę segmentację, obejmuje salon, jadalnię i kuchnię na wspólnej powierzchni. Zalet takiego układu jest wiele, jednak minimalizuje on prywatność.

Dlatego też wśród właścicieli domów zamieszkujących takie projekty mieszkalne niezwykle popularne jest stosowanie przegród pokojowych i mebli na kółkach, które mają na celu zapewnienie oddzielenia prywatności. Te przegródki w dużej mierze – wykonane z drewna – spełniają atrakcyjną wizualnie podwójną funkcję półek na książki. Teraz także dwustronna półka na kółkach Trolley może pozwolić na wydzielenie kolejnego segmentu.

Jak sama nazwa wskazuje, Trolley (czyli wózek) jest jednostką opartą na kółkach meblowych zapewniających łatwe przemieszczanie. Zaprojektowany został z myślą o wielofunkcyjności, a projektanci próbowali stworzyć tę przegrodę pokoju z ekranem telewizyjnym po jednej stronie i półkami: na książki i elementy dekoracyjne po drugiej stronie. Co ciekawe, w podstawie znajduje się kolejna półka rozciągająca się na szerokość urządzenia.

Trolley w tej wersji pasuje do każdej przestrzeni domowej, nie zakłócając jej estetyki. Mieści 55-calowy smukły wyświetlacz telewizora, a z boku znajduje się schowek na akcesoria, takie jak pilot, kontroler gier, dekoder i inne. Choć trudno rozszyfrować, czy wyświetlacz jest wbudowany, czy można w nim zainstalować własny telewizor, na pewno mebel jest łatwy do przestawienia.

Elementy wykończenia szafki Trolley na zbliżeniach
Elementy wykończenia szafki Trolley na zbliżeniach

Wózek składa się z dwóch części, których podstawa oddziela się od części telewizyjnej i można z nich korzystać oddzielnie lub jako całość, łącząc je z powrotem. Trolley jest wykonany z najwyższej jakości metalu i wykończony w matowym niebiesko-szarym odcieniu.

Druga strona szafki Trolley (bez telewizora)
Druga strona szafki Trolley (bez telewizora)

Takie rozwiązanie z pewnością zainspiruje osoby, które posiadają na środku pokoju niewygodną szafkę na telewizor lub chcą sobie oszczędzić kłopotu związanego z montażem telewizora na ścianie. .

Mebel zaprojektowali: Hongseok Seo, S2Victor Design Studio, Haechan Nam i Minkwan Seo.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design