Minerały z klocków LEGO wyglądają przepięknie!

Dzięki geodom i minerałom z klocków LEGO możesz stać się kolekcjonerem klejnotów bez wydawania majątku na prawdziwe kamienie.

Minerały z klocków LEGO

Kto by pomyślał, że skromny, malutki klocek z 1932 roku niemal sto lat później stanie się tak wszechstronnym „elementem” naszego życia! Wystawa minerałów LEGO zamienia plastikowe klocki w cenne kamienie szlachetne, wykorzystując ich wrodzoną geometryczną naturę do naśladowania piękna kryształów tworzących się pod ekstremalnym ciśnieniem skorupy ziemskiej.

Zaprojektowane w różnych kształtach i stylach minerały, stworzone przez budowniczego LEGO Dario Del Frate’a, z dnia na dzień zamienią Cię w kolekcjonera klejnotów, a dodatkową zaletą jest możliwość budowania klejnotów zamiast zaciągania hipoteki na dom i kupowania ich online! Jasne, nie są autentyczne, ale są misterne, a dzięki zastosowaniu przezroczystych klejnotów cudownie przyciągają wzrok.

Del Frate zaprojektował te minerały w 2020 roku i udostępnił je na forum LEGO Ideas w sierpniu tego roku. Co stanowi statystyczną rzadkość, jego zgłoszenie otrzymało 10.000 głosów szerokiej społeczności LEGO, ale nie zostało zatwierdzone przez wewnętrzny zespół LEGO.

Jednakże Del Frate zdecydował się udoskonalić swój projekt i ponowić wysiłki, budując także ekspozycję z minerałami, zapewniając fajne miejsce do przechowywania i wystawiania ich znajomym i gościom.

„Stare i nowe okazy są teraz prezentowane w pięknym etui, zbudowanym z dostępnych elementów w kolorze ciemnym i czerwono-brązowym, wzbogaconym złotymi nitami. Etui można zawiesić bezpośrednio na ścianie lub po prostu postawić na półce” – wspomina Del Frate. „Kolekcja składa się z 6 elementów: rodochrozytu, ametystowej geody, czarnego turmalinu z akwamarynem, pomarańczowego kwarcu, szmaragdu, pirytu.”

To naprawdę zaskakujące, jak wszechstronne mogą być klocki LEGO, które w niewiarygodny sposób odwzorowują różne rodzaje minerałów. Różne geometrie, przejścia między strukturami amorficznymi i krystalicznymi oraz szeroka gama kolorów są pięknie uchwycone w kolekcji Del Frate.

Chociaż wspomina, że jego poprzedni wpis dotyczący LEGO zawierał kilka „nielegalnych” technik łączenia, udoskonalił wszystkie swoje projekty, aby teraz były tworzone w prawidłowu sposób, bez klinowania, klejenia, łamania lub manipulowania klockami w niezamierzony sposób.

Najnowsze zgłoszenie Del Frate uzyskało już 3500 głosów i wciąż można na nie głosować. Jeśli przekroczy pożądany próg 10.000 głosów, będzie miał kolejną szansę na nakłonienie zespołu recenzentów LEGO do rozważenia przekształcenia go w zestaw pudełkowy, który ludzie tacy jak my będą mogli kupić i złożyć u siebie w domu!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Ideas | Yanko Design