Serial „1670” to mniej pompatyczny obraz Polski szlacheckiej!

Najnowszy serial komediowy „1670” na Netflixie, to trochę jakby przenieść „The Office” 350 lat wcześniej i umieścić bohaterów w nieco innych realiach.

Serial „1670” Netflix

Od dzisiaj, w serwisie Netlix możemy oglądać nowy serial komediowy zatytułowany 1670 — to właśnie w tym roku rozgrywa się akcja we wsi Adamczycha, a Jan Paweł Adamczewski chce zostać najsłynniejszym Janem Pawłem w historii Polski. Twórcy serialu stworzyli wyjątkowy, alternatywny świat Polski szlacheckiej, w którym polski widz znajdzie mnóstwo nawiązań do naszego świata i innych produkcji. Wszystko oczywiście z przymróżeniem oka!

W serialu zadbano o scenografię i kostiumy, aby w tym odklejeniu świat wydawał się bardziej realny – i o dziwo nawet się udało!

Widzów na pewno rozbawi satyra na polskie realia i gusła, którymi żyła społeczność minionych czasów, a do tego znajdzie mnóstwo powiązań z naszymi dzisiejszymi troskami. Zabawa słowami i nazwy pozwolą nam się rozchmurzyć — nie jeden raz.

Dzięki temu, że serial jest komedią, wykorzystująca abstrakcyjny humor sytuacyjny i słowny, możemy się śmiać bez wyrzutów sumienia.

Serial wyreżyserowali Maciej Buchwald i Kordian Kądziela, a w obsadzie możemy oglądać wyjątkowe kreacja między innymi Bartłomieja Topy, Michała Sikorskiego, Martyny Byczkowskiej i Dobromira Dymeckiego. Za scenariusz odpowiada Jakub Rużyłło, który tworzył też polski The Office.

Na serial 1670 składa się zaledwie 8 odcinków — szkoda że takich krótkich, bo nie trwają nawet godziny.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix